לקראת החג: אזהרת מסע ל-33 מדינות

המטה ללוחמה בטרור מפרסם לקראת תקופת החגים אזהרת מסע ל-33 מדינות ו-8 חבלי ארץ ברחבי העולם המסוכנים לישראלים. על פי המידע שהגיע למטה, אירן וחיזבאללה מתכננות פעולות נקם נגד אזרחים ישראלים

אזהרות מסע ברחבי העולם, ארכיון (חדשות 2)

המטה ללוחמה בטרור מפרסם היום (ב') אזהרת מסע ל-33 מדינות שונות ובסך הכל 41 חבלי ארץ ברחבי העולם לקראת תקופת החגים שבה נוהגים מאות אלפי ישראלים לנפוש.

מסמך: מפת אזהרות המסע המלאה

במטה ללוחמה בטרור מדגישים כי לא מדובר באזהרות חדשות אלא בשיקוף של תמונת המצב הנוכחית בעולם - ובראשם המציאות הביטחונית במזרח התיכון, המגולם בחוסר השקט בסוריה ובמצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי המידע שנמצא ברשות המטה, קיימת הערכה מבוססת כי בכוונת אירן וחיזבאללה לבצע פעולות נקם בישראלים בחו"ל, בדגש על אנשי עסקים ובכירי המערכת הממלכתית לשעבר.

מלבד לאזהרות המוכרות ולמדינות שישראלים אינם רשאים כלל לנסוע אליהם - קיימים לא מעט יעדים מפתיעים. הפופולארי שבהם הוא אזור דרום תאילנד, מדרום לקו הרוחב שבין קראבי ועד לגבול עם מלזיה. גם טורקיה, לאחר הפיוס וההתנצלות, נחשבת עדיין כיעד בעל איום פוטנציאלי מתמשך. לישראלים מומלץ שלא להגיע למקום.

דגש נוסף שעולה מאזהרת המסע הוא להימנע מהגעה למצרים, ולסיני בפרט, זאת בשל האלימות הנמשכת באזור. בשבועות האחרונים יצאו כוחות הצבא למבצע נרחב למיגור תאי הטרור בחצי האי - דבר שהפך את אחד מהיעדים הפופלריים ביותר לישראלים למסוכן עד מאוד.