המתנחל שחושמל דורש: לחקור את השוטרים

בועז אלברט, שחושמל באמצעות אקדח "טייזר" בעת ניסיון מעצרו פנה למחלקה לחקירות שוטרים בדרישה לבדוק את הנסיבות שהביאו את השוטרים להשתמש בכלי הנשק. "כולי תקווה שהמשטרה תוקיע אותם", אמר עורך דינו

פנה למח"ש, בועז אלברט (חדשות 2)

בועז אלברט, תושב יצהר שחושמל על ידי שוטרי באמצעות אקדח "טייזר", פנה היום (א') עם פרקליטו, עו"ד עדי קידר המייצג אותו באמצעות עמותת "חננו", למח"ש בדרישה לחקור את השוטרים שביקשו לעצור אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האלימות הקשה של אירועי ערב חמישי, הביאה להגשת תלונה הבוקר במחלקה לחקירות שוטרים", הדגיש עו"ד קידר. "אני רוצה להאמין שהתמונות הקשות שקיבלנו, יזעזעו את מערכת המשפט בישראל, כשם שזעזעו את כלל אזרחי מדינת ישראל".

"כולי תקווה כי מח"ש יפעלו בצורה לא מתפשרת על מנת להוקיע את השוטרים האלימים משורותיה של משטרת ישראל, וכי המקרה האלים ממנו סבל בועז אלברט, לא ישוב עוד לעולם", הוסיף פרקליטו של אלברט.

"תמונות קשות", עו"ד קידר (חדשות 2)

בעקבות פרסום התיעוד שבו נראה בועז אלברט בשניות שלאחר הפגיעה, הורה מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו לכל יחידות המשטרה להקפיא את השימוש באקדח "הטייזר" ככלי שגורם להלם אצל חשודים שמתנגדים למעצר.

מצילומים שהעביר ועד תושבי יצהר עולה כי המתנחל ביקש מספר פעמים מהשוטרים שיחדלו מהשימוש באקדח הטייזר שכן הוא אינו מתנגד למעצר. הוא גם קבל על כך שמעצרו האלים נעשה לנגד עיני ילדיו שהיו באותה עת בביתו. המפכ"ל דנינו הורה להקים צוות מיוחד באגף המבצעים שיבדוק את יעילות השימוש באקדח ה"טייזר", ועד שיתקבלו המסקנות הנחה רב ניצב דנינו להפסיק את השימוש באקדח השוקר.

גלאון: שהשימוש בנשק יופסק לא רק מול פעילי ימין, אלא גם מול אנשי שמאל

גם במערכת הפוליטית התייחסו לתקרית הקשה: יו"ר מרצ זהבה גלאון הביעה תקווה כי המשטרה תפסיק לעשות שימוש באקדח הטייזר. "בשנים האחרונות פניתי פעם אחר פעם למפכ״ל בבקשה שיחריף את הנהלים ויאפשר שימוש בטייזרים רק כתחליף לנשק חם, אולם נראה שבשטח אין כל שינוי", אמרה גלאון. "אני מקווה שהפעם ההבטחה אכן תמומש והשימוש בכלי הקטלני הזה יופסק לא רק מול פעילי הימין, אלא גם מול אנשי שמאל".

ח"כ איילת שקד התייחסה גם היא למקרה בעמוד הפייסבוק שלה ומתחה ביקורת על התנהלות המשטרה. "לאחר שני צווים באו וביקשו מבועז אלברט לצאת, הוא אמר שלא יתנגד אבל שלא ייצא ברגליו, שייקחו אותו", כתבה שקד. "לגיטימי, לא? כנראה שלא לפי המשטרה- שם החליטו לחשמל אותו . לא מכת חשמל אחת אלא שבע".