בגלל שחרור האסירים הפלסטינים: אסיר יהודי פתח בשביתת רעב

אחרי שחרור 26 האסירים הפלסטינים, גור המל, אסיר בטחוני יהודי הכלוא כ-13 שנים בגין רצח פלסטיני, פתח בשביתת רעב בדרישה להשתחרר. "אין כל היגיון בשחרור אסירים פלסטינים כחלק ממחווה, ושיהודים שביצעו את אותן עבירות יישארו כלואים", אמרו מקורביו. לטענתם, בעקבות הצעד בודד המל משאר האסירים כדי למנוע התססה

האסיר היהודי פתח בשביתת רעב (חדשות 2)

האסירים הפלסטינים שוחררו, האסיר היהודי פתח בשביתת רעב במחאה: גור המל, אסיר עולם המרצה את עונשו משנת 2000 בגין רצח פלסטיני בסמוך ליישוב איתמר, הכריז אתמול מתא מאסרו בכלא אשל בב"ש על פתיחה בשביתת רעב. המל מוחה על שחרור האסירים הפלסטינים, וחוסר נכונותה של הממשלה לשחרר אסירים ביטחוניים יהודים מנגד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המל אמר לשירות בתי הסוהר, כי ימשיך בשביתת הרעב עד אשר תתקבל ההחלטה לשחרר אותו ואת יתר האסירים היהודים ממאסר. מיד עם היוודע דבר שביתת הרעב, טוענים מקורביו, כי בשירות בתי הסוהר פעלו לבודד את המל משאר האסירים - מחשש להתססתם. במקביל, אומרים המקורבים, כי שירות בתי הסוהר כי שלל ממנו את הזכות לקיים שיחות טלפון ולהחזיק מכשירי חשמל בתאו.

"העוול בשחרור מחבלים פלסטינים זועק לשמיים"

"בשבועות האחרונים גור, כמו גם שאר האסירים הביטחוניים היהודים, שמע על שחרורם הצפוי של 104 המחבלים - וקיבלו זאת בצורה קשה במיוחד", סיפרו המקורבים, "גור הסביר כי אין כל היגיון בשחרור מחבלים כחלק ממחווה, מבלי שישחררו גם את האסירים היהודים, אשר כלואים על אותן העבירות בדיוק".

שחרור האסירים הפלסטינים מכלא איילון (חדשות 2)

יו"ר עמותת "חננו", הפועלת למען שחרור האסירים היהודים, שמואל (זנגי) מידד, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "בישראל כלואים היום אסירים יהודים, שבניגוד למחבלים הערבים שהשתחררו שלשום, לא ישובו לעסוק בטרור, ומבקשים להתחיל מחדש את חייהם לצד משפחתם".

לדבריו, אפשר להבין את כאבו של גור. "המחשבה כי מחבלים ערבים ישוחררו ויהודים לא, היא פשוט לא נסבלת והעוול זועק לשמיים", הוסיף, "אני פונה לראש הממשלה ומבקש כי יקדם את שחרורם של כלל אסירי הלאום היהודים, עם ישראל מצפה לקבל מחווה גם כן, מהממשלה שלו עצמו".

משב"ס נמסר בתגובה: "שירות בתי הסוהר פועל לשמירה על חיי האסירים ותנאי מחייתם. יחד עם זאת, במידה ואסיר מחליט לשבות רעב הוא מפר את כללי המשמעת הנהוגים בכלא ולכן הוא מטופל בהתאם לנהלים. האסיר הנ"ל החזיר שתי ארוחות שקיבל".