40 יום בכלא לחייל שהטריד מינית חיילת

רק 40 יום מאסר נגזרו על חייל צה"ל שהטריד מינית חיילת שמשרתת עמו במשרד בבסיס. בנוסף, הוטל עליו מאסר מותנה והוא ישלם לה פיצוי כספי בסך 750 שקלים. בית הדין הצבאי: "הוא פגע בגופה ובכבודה"

החייל שהטריד ייכנס לכלא. ארכיון (רויטרס)

חייל המשרת כעובד כללי בצה"ל, שהורשע על פי הודאתו בהטרדה מינית של חיילת שמשרתת עמו, ייכנס לכלא ל-40 יום - כך הכריע בית הדין הצבאי. בנוסף, הוטל עליו מאסר מותנה והוא ישלם לנפגעת פיצוי כספי בסך 750 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי עובדות כתב האישום, החייל נכנס למשרד בבסיס בו שהתה חיילת, וכאשר נשארו לבדם במקום, ביצע בה מעשה מגונה: חיבק אותה, הניח את כף ידו על ישבנה, וכן משך את ידה של החיילת והניחה על איבר מינו, מעל מכנסיו פעמיים. את המעשים ביצע הנאשם בניגוד לרצונה של החיילת, תוך שהיא מפצירה בו להפסיק.

בגזר דינו, ציין בית הדין הצבאי כי "במקרה זה, פגע הנאשם בשורת ערכים מוגנים - בשלמות גופה של המתלוננת, ובמיוחד בכבודה ובאוטונומיה שלה על גופה".

עוד ציין בית הדין כי "לנוכח העובדה כי המעשים בוצעו בתוככי יחידה צבאית, כלפי עמיתה לשירות, נפגע וגם ערכים מוגנים ייחודיים למערכת הצבאית, ובראשם ערך הרעות, האמון ותחושת הביטחון, אשר מצווה צה"ל להבטיח לחיילים ולחיילות המשרתים בין שורותיו".