כך נראתה הפגיעה בחולייה בסיני

ארבעה ימים לאחר החיסול של חוליית מחבלים שהתכוננה לירות רקטות לעבר ישראל מחצי האי סיני, מתפרסמות תמונות ראשונות של זירת החיסול. אביו של אחד ההרוגים סיפר כי רגעים לפני החיסול הבחין במסוקים מצריים באוויר, ולאחר מכן נורה טיל מכלי טיס ישראלי

בסוף השבוע שעבר חוסלה בחצי האי סיני חוליית מחבלים שעסקה בהכנות לירי רקטות לעבר ישראל. בכלי תקשורת פלסטינים ייחסו את התקיפה לכלי טיס ישראלי. הערב (ג') מתפרסמות תמונות ראשונות של זירת החיסול, רגעים לאחר פגיעת הטיל הקטלני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות שצולמו ביום שישי נראה האופנוע שנפגע במרחק של 5 ק"מ בלבד מגבול ישראל, דקות ספורות לאחר הפגיעה. אביו של אחד ההרוגים סיפר כי ברגעים שקדמו לחיסול הבחין במסוקים מצריים חגים באוויר, ואז, לטענתו, נורה הטיל ממסוק ישראלי.

הצבא המצרי פועל בעת האחרונה בחצי האי סיני בהיקפים שלא נראו מזה שנים. כוחות הצבא פועלים בשיטתיות איטית. מפקד הארמיה השנייה בצבא מצרים, האחראי על הפעילות בסיני, הודיע אתמול לראשי השבטים הבדואים באל עריש כי בכוונת הצבא למגר את הטרור, אך אין בכוונתו להיכנס לעימות עם האוכלוסייה הבדואית המקומית.

דיווח: "ישראל תקפה מחבלים בסיני"

ביום שישי דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מפי מקור בצבא מצרים, כי "ישראל הפציצה בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית". לדבריו, כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו חמישה בני אדם והמטרה הייתה, כפי הנראה, משגר רקטות.

תקיפה בסיני. ארכיון (רויטרס)

סוכנות הידיעות איי פי מסרה כי התקיפה נעשתה בתיאום עם מנגנוני הביטחון במצרים. זמן קצר לאחר האירוע, דיווח צבא מצרים על שני פיצוצים שאירעו בצידו המצרי של הגבול. עם זאת, שעות לאחר הפיצוץ העז, הכחישה מצרים את הדיווחים לפיהם התקיפה המסתורית בוצעה בידי ישראל.

דובר הצבא המצרי הכחיש מכל וכל את מעורבותה לכאורה של ישראל בתקיפה שבה נהרגו 5 בני אדם. לדבריו, ישראל היא לא זו שעומדת מאחורי ההפצצה. עוד הכחיש כי התקיפה תואמה מראש בין ישראל לבין כוחות הביטחון המצריים.