הרמטכ"ל גנץ: הנושא הפלסטיני חשוב ליחסינו עם העולם

שבועיים לפני שהוא מסיים את כהונתו, הרמטכ"ל מזהיר מהשלכות הקיפאון המדיני ומדגיש את חשיבות פתרון הסכסוך למעמדה של ישראל בעולם. על ההתחממות בצפון אמר: "לא יכולים להרשות לעצמנו שהגזרה תהיה פעילה"

רגע לפני שהוא פושט את המדים ומעביר את שרביט הפיקוד על צה"ל למחליפו המיועד האלוף גדי איזנקוט, מדגיש היום (ראשון) הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, את החשיבות של הסכסוך הישראלי-פלסטיני לקהילה הבינלאומית. "אומר זאת בזהירות, מכיוון שאנחנו לפני בחירות", אמר גנץ. "אין ספק שהנושא הזה הוא מאוד חשוב לנו ואני מניח שימצאו דרך להתמודד איתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ הטיל את האחריות לקיפאון המדיני על הפלסטינים והדגיש כי בניגוד לטענות שעולות בעולם, אין קשר בין הסכסוך המקומי לבין הג'יהאד העולמי. "הבריחה של אבו מאזן קדימה היא בריחה מאחריות והפרטה של העניין לזירה הבינלאומית", אמר הרמטכ"ל. "אני משוכנע שאין שום קשר בין הבעיה הפלסטינית למאבק שאנחנו רואים בקרבות עירק וסוריה".

"בורח מאחריות", אבו מאזן (רויטרס)

עם זאת הזהיר גנץ מההשלכות הנובעות מחוסר התקדמות בתהליך המדיני. "כל אחד (בעולם) יודע להגיד שהמאבק הפלסטיני הוא החשוב ביותר, יש מעין מכוון שלילי לכיווננו. אין בזה יותר מתירוץ אסטרטגי, אבל זה חשוב לנו, חשוב ליחסינו בעולם", אמר הרמטכ"ל.

זירת המתקפה בגבול הצפון, שבוע שעבר (רויטרס)

את הדברים אמר גנץ בכנס לזכרו של הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק ז"ל, שהתקיים במרכז הבינתחומי בהרצליה. הרמטכ"ל התייחס גם למתקפת חיזבאללה בגבול הצפון שגבתה את חייהם של שני לוחמי צה"ל. "אנחנו לא יכולים להרשות לנו שהגזרה הצפונית תהיה פעילה", אמר גנץ אך הבהיר כי צה"ל ערוך ומוכן לכל האתגרים והאיומים העומדים בפניו.