יעלון על הירי לאילת: "הטרור בסיני יכול לפגוע שוב"

במהלך סיור בצפון התייחס שר הביטחון לירי רקטת הגראד והדגיש: "תושבי אילת והתיירים לא צריכים להיערך לשינוי בשגרת חייהם. בשביל זה הורדנו את סוללת כיפת ברזל". יעלון התייחס גם להחלטה על שחרור 26 המחבלים הפלסטינים הלילה ואמר: "לבי עם המשפחות השכולות. ההחלטה התקבלה בלב כבד"

לאחר היירוט המוצלח של סוללת כיפת ברזל את הרקטה שנורתה לעבר העיר אילת, התייחס שר הביטחון משה (בוגי) יעלון למצב הביטחוני בדרום ולאיומים על עיר הנופש. "הנחת העבודה היא שיש טרור בסיני שיכול בהחלט לנסות ולפגוע שוב", אמר יעלון, אך הדגיש: "שגרת החיים לא צריכה להיפגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רקטה מסוג גראד שנורתה מאזור סיני לכיוון אילת יורטה אחרי חצות על ידי סוללת כיפת ברזל, שלא במקרה הצבנו אותה כדי להגן על העיר", אמר שר הביטחון במהלך סיור שערך הבוקר בצפון. "תושבי אילת והתיירים לא צריכים להיערך לשינוי בשגרת חייהם", הבהיר. "בשביל זה הורדנו כבר לפני חודש את סוללת כיפת ברזל".

יעלון התייחס להידרדרות הביטחונית בחצי האי סיני ורמז גם לדיווח על כך שישראל חיסלה מספר פעילי ג'יהאד ברפיח המצרית ביום שישי האחרון: "בסיני פועל טרור אסלאמי קיצוני שתוקף בעיקר את הצבא והמשטרה המצרים, אבל גם מנסה לפגוע בנו. אנחנו כמובן מכבדים באופן מלא את הריבונות המצרית, עוקבים אחרי הפעילות של צבא מצרים וכוחות הביטחון, שפועלת לטהר את קיני הטרור שם, ואני מקווה שנחזיר את השקט לדרום מוקדם ככל האפשר".

"לבי עם המשפחות". הפגנה נגד שחרור האסירי (עזרי עמרם, חדשות 2)

"החלטנו לשחרר את האסירים בלב כבד"

בנוגע להחלטה על שחרור 26 אסירים פלסטינים הלילה אמר יעלון: "ההחלטה לגבי שחרור המחבלים היא החלטה כבדה לכל חברי הממשלה ולי באופן אישי. את חלקם עצרתי כשהייתי מפקד אוגדת איו"ש. לבי עם המשפחות השכולות, ואני לא מקנא בהן, אבל יש מכלול של שיקולים שעומדים בפני ממשלת ישראל. קיבלנו את ההחלטה לשחרר אותם בלב כבד".

שר הביטחון דיבר גם על חידוש המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים והביע ספקנות בנוגע לסיכויים להגיע להסכם. "קבענו לעצמנו שבמשך תשעה חודשים ננסה להגיע למשהו עם הפלסטינים", אמר. "אנחנו מנסים כבר 20 שנה, מאז אוסלו, אחרי 120 שנות סכסוך. אפשר לשמוע בנימת דבריי את הסקפטיות, אבל החלטנו לתת לזה הזדמנות".

"שחרור המחבלים נעשה בלב כבד" (חדשות 2)

"חיזבאללה חמוש אך מורתע"

יעלון התייחס גם לפציעתם של ארבעה חיילים ממטען בגבול לבנון בשבוע שעבר וכינה אותה תקרית מקומית. "אינני רואה מזה הסלמה והשקט כרגע נשמר, בעיקר משום שחיזבאללה מורתע - חמוש, אבל מורתע. נמשיך לפעיל כדי שימשיך להיות מורתע".

על מלחמת האזרחים בסוריה אמר כי לא חלה תפנית בלחימה וכי משטרו של אסד ממשיך להיחלש. "אני לא יודע להגיד מתי זה מסתיים ואני לא בטוח שנפילת אסד מביאה לסוף מלחמת האזרחים שם, אבל אנחנו כן רואים תהליך של התפרקות של סוריה והיחלשות של אסד. ברמת הגולן לאופוזיציה יש יותר אחיזה מאשר בעבר. אסד שולט כעת בפחות מ-40% משטחה של סוריה".