צה"ל ירה בפלסטיני חשוד שחדר מהרצועה

כוח שזיהה פלסטיני חוצה את גדר המערכת עם חפץ חשוד, לאחר שנראה חופר בסמוך, ביצע נוהל מעצר חשוד ופתח לעברו באש. הפלסטיני ככל הנראה נפגע וכוחות גדולים שהוקפצו לאזור ביצעו סריקות כדי לוודא שפעל לבד ושלא נותרו במקום מטעני חבלה. צה"ל: האירוע עדיין נבדק

חיילי צה"ל בגבול עזה, ארכיון (רויטרס)

כוח צה"ל זיהה הערב (שבת) אדם חשוד, שנראה חופר בקרקע בנקודה שבעבר הונחו בה מטענים בצפון רצועת עזה. לאחר מכן הוא החל לחצות את גדר המערכת, כשהוא נושא על גופו חפץ חשוד. הלוחמים ביצעו נוהל מעצר חשוד ופתחו לעברו באש, שממנה נפגע ככל הנראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש באזור קיבוץ עלומים שבעוטף עזה ולמקום הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל שביצעו סריקות נרחבות כדי לוודא שהפלסטיני פעל לבדו ושלא הושארו מטעני חבלה. מצה"ל נמסר כי האירוע נמצא עדיין בבדיקה.

אתמול בוצעה תקיפה ברפיח המצרית שבה נפגעו על פי הדיווחים חמישה מחבלים חברי ארגון ג'יהאד. בכלי התקשורת הערביים התפרסמו דיווחים סותרים, שלפי חלקם כלי טיס של הצבא המצרי הוא זה שעומד מאחורי התקיפה.

בדיווחים אחרים נאמר כי מזל"ט ישראלי הוא זה שתקף את הבסיס בו שהתה חוליית הג'יהאד - ירה טילים לעברה, והרג 5 מחבריה. שעות ספורות לאחר התקיפה הכחיש צבא מצרים את הדיווחים כי ישראל היא שעומדת מאחורי התקיפה וכי זו תואמה מראש בין ישראל לכוחות הביטחון המצרים.