יעלון: מכבדים את הריבונות המצרית ומעריכים את הפעילות נגד הטרור

שר הביטחון התייחס לדיווחים על תקיפה ישראלית של פעילי טרור בסיני ואמר כי "ישראל מודעת לפעילות המוגברת של הצבא המצרי בסוף השבוע נגד תשתיות הטרור בחצי האי". יעלון הבהיר: "לא נאפשר לשמועות ולספקולציות, כפי שהתפתחו ביממה האחרונה, לפגוע בהסכם השלום"

כיממה לאחר התקיפה של פעילי הטרור ברפיח המצרית, שעל פי דיווחים שונים ביצעה ישראל, התייחס הערב (שבת) שר הביטחון משה בוגי יעלון לאירוע והבהיר: "מדינת ישראל מכבדת את ריבונותה המלאה של מצרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יעלון אמר כי ישראל מודעת לפעילות המוגברת של הצבא המצרי בתקופה האחורנה, כולל בסוף השבוע, נגד תשתיות הטרור בסיני ומעריכה אותה. "הצבא המצרי נלחם בראש ובראשונה כדי להגן על אזרחי מצרים ועל הריבונות המצרית", הדגיש. "לא נאפשר לשמועות ולספקולציות, כפי שהתפתחו ביממה האחרונה, לפגוע בהסכם השלום".

מוקדם יותר היום הודיע ארגון המסונף לאל-קעידה - "אנסאר בית אל-מקדס" - כי אנשיו נערכו לשגר רקטה לעבר שטח ישראל, וזו, לטענתם, תקפה והרגה חמישה בני אדם. על פי הודעה באתר האינטרנט של הארגון, מנהיג חוליית הטרור הצליח להימלט.

יעלון: לא ניתן לפגוע בהסכם השלום (אריאל חרמוני)

מצרים מכחישה: "ישראל לא תקפה"

שעות לאחר שפיצוץ עז נשמע בשטחה של רפיח המצרית ומאז שהתברר כי מדובר בתקיפה שמטרתה הייתה לפגוע בחוליית ג'יהאד ברפיח המצרית - הכחישה מצרים את הדיווחים שלפיהם התקיפה המסתורית בוצעה בידי ישראל.

דובר הצבא המצרי מסר, כי ישראל היא לא זו שעומדת מאחורי ההפצצה היום. עוד הכחיש את הפרסומים שלפיהם התקיפה תואמה מראש בין ישראל לכוחות הביטחון המצריים.

מאז התקיפה פורסמו דיווחים שונים בכלי התקשורת הערביים, לפיהם כלי טיס של הצבא המצרי הוא זה שעומד מאחורי התקיפה. בדיווחים אחרים נאמר כי מזל"ט ישראלי הוא זה שתקף את הבסיס בו שהתה חוליית הג'יהאד - ירה טילים לעברה, והשמיד 5 מחבריה.

"צה"ל תקף בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית"

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מפי מקור בצבא מצרים כי "ישראל הפציצה בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית". כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו חמישה בני אדם והמטרה הייתה, כפי הנראה, חוליית טרור ששתה במקום או משגר רקטות שהוצב באזור. בישראל טרם התייחסו לדיווח ואין לו כל אישור מכל מקור אחר. סוכנות הידיעות איי.פי דיווחה כי ישראל ומצרים תיאמו ביניהן את התקיפה - אולם, כאמור, דובר הצבא המצרי הכחיש ששיתוף פעולה כזה אכן התקיים.

זמן קצר לאחר האירוע, דיווח צבא מצרים על שני פיצוצים שאירעו בצידו המצרי של הגבול. נסיבות האירוע טרם ידועות אך הן נבדקות. כוחות נשלחו לסרוק את האזור כדי לברר את שאירע. גורם ישראלי אמר: "אנחנו ערים לפעולה הנרחבת של צבא מצרים בחצי האי סיני". דובר צה"ל: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים".