במצרים מכחישים: "ישראל לא תקפה את חוליית הג'יהאד ברפיח המצרית"

שעות לאחר תקיפת חוליית הג'יהאד העולמי ברפיח המצרית – ולאחר שדווח כי ישראל היא זו שעומדת לכאורה מאחורי התקיפה, צבא מצרים הכחיש את הטענות לפיהן התקיים שיתוף פעולה בין ישראל למצרים וכי התקיפה תואמה ביניהן

מצרים מכחישה תקיפה ישראלית (רויטרס)

התקיפה המסתורית - וההכחשה: שעות לאחר שפיצוץ עז נשמע בשטחה של רפיח המצרית ומאז שהתברר כי מדובר בתקיפה שמטרתה הייתה לפגוע בחוליית ג'יהאד ברפיח המצרית - מכחישה מצרים את הדיווחים לפיהם התקיפה המסתורית בוצעה בידי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר הצבא המצרי הכחיש אמש מכל וכל את מעורבותה לכאורה של ישראל בתקיפה שבוצעה אחר הצהריים - בה נהרגו 5 בני אדם. לדבריו, ישראל היא לא זו שעומדת מאחורי ההפצצה היום. עוד הכחיש התקיפה תואמה מראש בין ישראל לכוחות הביטחון המצריים.

מאז התקיפה פורסמו דיווחים שונים בכלי התקשורת הערביים, לפיהם כלי טיס של הצבא המצרי הוא זה שעומד מאחורי התקיפה. בדיווחים אחרים נאמר כי מזל"ט ישראלי הוא זה שתקף את הבסיס בו שהתה חוליית הג'יהאד - ירה טילים לעברה, והשמיד 5 מחבריה.

"צה"ל תקף בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית"

האזור בו בוצעה התקיפה (חדשות 2)
מוקדם יותר אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מפי מקור בצבא מצרים כי "ישראל הפציצה בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית". כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו חמישה בני אדם והמטרה הייתה, כפי הנראה, חוליית טרור ששתה במקום או משגר רקטות שהוצב באזור. בישראל טרם התייחסו לדיווח ואין לו כל אישור מכל מקור אחר. סוכנות הידיעות איי.פי דיווחה כי ישראל ומצרים תיאמו ביניהן את התקיפה - אולם, כאמור, דובר הצבא המצרי הכחיש ששיתוף פעולה כזה אכן התקיים.

זמן קצר לאחר האירוע, דיווח צבא מצרים על שני פיצוצים שאירעו בצידו המצרי של הגבול. נסיבות האירוע טרם ידועות אך הן נבדקות. כוחות נשלחו לסרוק את האזור כדי לברר את שאירע. גורם ישראלי אמר: "אנחנו ערים לפעולה הנרחבת של צבא מצרים בחצי האי סיני". דובר צה"ל: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים".