דיווח: "חמישה מחבלים נהרגו בתקיפת ישראל בסיני"

מקורות רשמיים במצרים מסרו כי חמישה מחבלים נהרגו בתקיפת מל"ט ישראלי ברפיח המצרית. כפי הנראה, המטרה הייתה משגר רקטות. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. צה"ל: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים"

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה הערב (ו') מפי מקור בצבא מצרים כי "ישראל הפציצה בסיס ג'יהאד עולמי ברפיח המצרית". לדבריו, כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו חמישה בני אדם והמטרה הייתה, כפי הנראה, משגר רקטות. בישראל טרם התייחסו לדיווח ואין לו כל אישור מכל מקור אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות איי פי מסרה כי התקיפה נעשתה בתיאום עם מנגנוני הביטחון במצרים. זמן קצר לאחר האירוע, דיווח צבא מצרים על שני פיצוצים שאירעו בצידו המצרי של הגבול. נסיבות האירוע טרם ידועות אך הן נבדקות. כוחות נשלחו לסרוק את האזור כדי לברר את שאירע. גורם ישראלי אמר: "אנחנו ערים לפעולה הנרחבת של צבא מצרים בחצי האי סיני". דובר צה"ל: "איננו נוהגים להתייחס לדיווחים זרים".

האזור בו אירעה התקיפה, לכאורה (חדשות 2)
מוקדם יותר היום צוטט גורם בכיר בצבא המצרי באמרו כי ההחלטה על סגירתו של נמל התעופה באילת אמש התקבלה לאחר שמנגנוני הביטחון במצרים העבירו אזהרה לישראל, שלפיה פעילי טרור בחצי האי סיני מתכוונים לבצע ירי של רקטות המגיעות עד לטווח של כ-70 קילומטרים לתוך שטח ישראל.

עוד אמר הבכיר בצבא המצרי, כי בתקופה האחרונה חל הידוק משמעותי באמצעי האבטחה בחצי האי, זאת לאחר שהתקבלו התרעות לגבי כוונתם של ארגוני טרור לבצע מתקפות שעלולות לכלול גם שימוש בטילים נגד מטוסים.

"סגירת נמה"ת באילת - בשל התרעה מצרית" (רשות שדות התעופה)

הסיבות לסגירת הנמל נמצאות תחת מגבלות צנזורה, אך ניתן להסיק מהעובדה שצה"ל הוא שהנחה לעצור את הטיסות לעיר אילת ולאפשר טיסות יוצאות, משמע - להוציא אנשים מהעיר - כי יכול להיות שמדובר באפשרות להתרעה לירי לעבר מרחב העיר הדרומית. יחד עם זאת ולמרות הדיווחים בסוכנויות הידיעות - לא ידוע מה סוגה ומדוע הנחה צה"ל לנקוט הצעד.