דיווח: "נמל התעופה באילת נסגר בשל אזהרה מצרית"

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי בכירים בקהיר הזהירו את מנגנוני הביטחון בישראל מפני ירי רקטות משטח סיני - המגיעות עד לטווח של כ-70 קילומטרים. "בימים האחרונים הודקה האבטחה בחצי האי בעקבות התרעות מפני מתקפות, שעשויות לכלול גם שימוש בטילים נגד מטוסים", אמר

האם זוהי הסיבה לסגירת נמל התעופה באילת אמש? סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי גורם בכיר בצבא המצרי צוטט היום (ו') באמרו כי ההחלטה הדרמטית התקבלה לאחר שמנגנוני הביטחון במצרים העבירו אזהרה לישראל, שלפיה פעילי טרור בחצי האי סיני מתכוונים לבצע ירי של רקטות המגיעות עד לטווח של כ-70 קילומטרים לתוך שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד אמר הבכיר בצבא המצרי, כי בתקופה האחרונה חל הידוק משמעותי באמצעי האבטחה בחצי האי, זאת לאחר שהתקבלו התרעות לגבי כוונתם של ארגוני טרור לבצע מתקפות שעלולות לכלול גם שימוש בטילים נגד מטוסים.

אתמול, בשיא עונת התיירות, נסגר נמל התעופה באילת ולאחר זמן מה נפתח מחדש - זאת בעקבות הערכת מצב שהתקיימה בצה"ל. בתום הערכת מצב נוספת שהתקיימה, החליט הרמטכ"ל גנץ על פתיחת הנמל להמראות ונחיתות.

הנוסעים התקועים בנמל, אמש (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ התייחס לנושא בריאיון למהדורה המרכזית, ואמר: "אנחנו מגיבים להתרעות ביטחוניות; חברות התעופה נערכות בהתאם ומעמידות אוטובוסים לרשות הנוסעים".

הסיבות לסגירת הנמל נמצאות תחת מגבלות צנזורה, אך ניתן להסיק מהעובדה שצה"ל הוא שהנחה לעצור את הטיסות לעיר אילת ולאפשר טיסות יוצאות, משמע - להוציא אנשים מהעיר - כי יכול להיות שמדובר באפשרות להתרעה לירי לעבר מרחב העיר הדרומית. יחד עם זאת ולמרות הדיווחים בסוכנויות הידיעות - לא ידוע מה סוגה ומדוע הנחה צה"ל לנקוט הצעד.  

מדובר צה"ל נמסר: "מרחבי התעופה האזרחיים מנוהלים בתיאום של חיל האוויר מול רשות שדות התעופה. הדבר נעשה בהתאם להערכות מצב".