אחרי שעתיים: נמל התעופה באילת נפתח

בתום הערכת מצב נוספת שקיים הרטמכ"ל גנץ הערב, הוחלט לפתוח מחדש את נמל התעופה באילת לטיסות יוצאות ונכנסות. הנמל נסגר למשך שעתיים, והוא נפתח תוך "מעקב עירני אחר המתרחש בסיני". השר כץ: "מגיבים להתרעות ביטחוניות"

בשיא עונת התיירות: נמל התעופה באילת נסגר הערב (ה') לאחר הערכת מצב שהתקיימה בצה"ל. שמונה נחיתות של כל חברות התעופה הישראליות במקום הופנו לשדה התעופה בעובדה. בשעה 21:00 הודיע הרמטכ"ל גנץ, בתום הערכת מצב, על פתיחת הנמל מחדש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר התחבורה ישראל כץ התייחס לנושא בריאיון למהדורה המרכזית, ואמר: "אנחנו מגיבים להתרעות ביטחוניות; חברות התעופה נערכות בהתאם ומעמידות אוטובוסים לרשות הנוסעים".

הסיבות לסגירת הנמל נמצאות תחת מגבלות צנזורה, אך ניתן להסיק מהעובדה שצה"ל הוא שהנחה לעצור את הטיסות לעיר אילת ולאפשר טיסות יוצאות, משמע - להוציא אנשים מהעיר - כי יכול להיות שמדובר באפשרות להתרעה לירי לעבר מרחב העיר הדרומית. יחד עם זאת, לא ידוע מה סוגה ומדוע הנחה צה"ל לנקוט הצעד.  

מדובר צה"ל נמסר: "מרחבי התעופה האזרחיים מנוהלים בתיאום של חיל האוויר מול רשות שדות התעופה. הדבר נעשה בהתאם להערכות מצב".

הטיסות מבוטלות. אילת, הערב (יעל אודם)

לא ברור האם יש קשר בין הדברים, אך יש להזכיר כי השבוע נסגרה שגרירות ארה"ב בתל אביב עקב המסר המאיים של אל קעידה שנקלט.

אמש נחשף כי השיחה שנקלטה הייתה למעשה "שיחת ועידה" בין 20 בכירים בארגון הטרור ברחבי העולם: ראש הארגון ומחליפו של בן לאדן - איימן אל זוואהירי, ראש הארגון בתימן נאסר אל-ווהאיישי, ונציגים מארגוני טרור בניגריה, פקיסטן, עירק ואזור אוזבקיסטן. כמו כן - לפי הדיווח, אחד הפעילים עמו שוחחו הבכירים היה באזור סיני.

זו, לפי האתר, הייתה הסיבה לסגירת השגרירות בתל אביב. מקור במודיעין האמריקני אמר כי "הם הוכיחו שהם יכולים לשגר טילים על אילת. זה לא מחוץ לטווח היכולות שלהם לשגר גם לתל אביב".