תיעוד: פגיעת הפגז הישראלי בעמדת האו"ם בלבנון

ערוץ Libertad הספרדי פרסם סרטון ובו נראית פגיעת פגז ארטילריה שירתה ישראל בעמדה של יוניפי"ל בלבנון. בתקיפה הישראלית, שבאה בתגובה לירי טילי נ"ט של חיזבאללה בהר דב, נהרג חייל ספרדי

תיעוד: פגז צה"לי פוגע בעמדת או"ם (Libertad Digital)

סרטון שפרסם היום (שבת) ערוץ Libertad Digital בספרד מתעד את רגע פגיעת אחד מפגזי הארטילריה שירתה ישראל לשטח לבנון לאחר הפיגוע שביצע חיזבאללה בגזרת הר דב. מהירי הישראלי נהרג חייל יוניפי"ל ספרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רגע פגיעת הפגז:

בסרטון, שהועלה גם לעמוד היוטיוב של "ליברטד דיגיטל", נראה מוצב צבאי זמן קצר לאחר הפיגוע שבו נהרגו שני חיילים ישראלים. בשלב מסוים נשמעת שריקה של פגז ומיד לאחר מכן נראה עשן רב עולה מהמקום. החייל הספרדי חבייאר טולדו (36) נפצע מהירי ומאוחר יותר מת מפצעיו. אתמול נערך לו טקס אשכבה בבסיס חיל האוויר הספרדי בקורדובה.

הפגיעה בכלי הרכב הישראלים

בעקבות התקרית קרא שר החוץ הספרדי חוזה מנואל גרסיה מרגאיו לאו"ם לפתוח בחקירה "מיידית, ממצה ומלאה". הוא הוסיף כי מקבילו הישראלי, שר החוץ אביגדור ליברמן, התקשר אליו ומסר לו את תנחומיו על מות החייל.

מועצת הביטחון של האו"ם מינתה ועדה שתחקור את נסיבות הירי ובדיון מיוחד של המועצה האשים שגריר ספרד באו"ם את ישראל באחריות למות החייל. "האירוע התרחש בעקבות ההסלמה האלימה בה החלה ישראל", אמר השגריר, רומן אויארזון מארצ'סי, שקרא לחקירה מלאה של נסיבות מותו של החייל הספרדי פרנסיסקו חאבייר סוריה טולדו.

יוחאי קלנגל ודור ניני ז"ל (באדיבות המשפחות)

בירי טיל הנ"ט של חיזבאללה בגזרת הר דב נהרגו סרן יוחאי קלנגל ז"ל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד צבר של גבעתי, וסמל דור חיים ניני ז"ל. סרן קלנגל, בן 25 מהיישוב הר גילה הסמוך לירושלים, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה בהיריון ותינוקת בת שנה. ביום העצמאות האחרון זכה לאות מצטיין הרמטכ"ל.

סמל דור חיים ניני, בן 20, התגורר במושב שתולים בדרום והניח אחריו זוג הורים. שני החיילים הובאו למנוחות ביום חמישי.