צבא לבנון על הפיצוץ: "צה"ל הפר את הריבונות"

בעקבות פעילות צה"ל הלילה בגבול לבנון, שבה נפצעו באורח קל-בינוני ארבעה חיילים, פרסם צבא לבנון הודעה רשמית שבה הבהיר: "החיילים חדרו 400 מטר לשטחנו ונפגעו בפיצוץ מוקש". בצבא הלבנון ציינו כי "אנשינו נקטו את הצעדים הנדרשים בהגיעם לאזור הפיצוץ"

לאחר שבמהלך הלילה נפצעו ארבעה חיילי צה"ל בפיצוץ במהלך פעילות בגבול לבנון, פרסם היום (ד') צבא לבנון הודעה רשמית שבה נכתב כי הצבא הישראלי הפר את ריבונות המדינה בפעילות שביצע באזור ראש הנקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כוחות הכיבוש הישראלים הפרו הלילה את הריבונות הלבנונית", האשימו בצבא לבנון. "סיור של צה"ל חדר מעבר לגבול, למרחק של 400 מטר מהגדר, ובמהלך פעילותו אירע פיצוץ מוקש שגרם לפציעתם של החיילים".

צבא לבנון הוסיף ואמר כי האירוע החל קצת אחרי חצות, כשחיילי צה"ל עברו את הגבול ברגל, ואז אירע הפיצוץ. בהמשך הגיעו יחידות הצבא הלבנוני לאזור הפיצוץ, שם "נקטו בצעדים המתבקשים בשטח", לדבריהם.

זירת הפיצוץ, על פי הטלוויזיה בלבנון (טלוויזיה לבנונית)

4 חיילי צה"ל נפצעו באורח קל-בינוני

ועדה שמינה צה"ל לצורך חקירת האירוע, עתידה לשתף פעולה עם כוחות יוניפי"ל בלבנון, כדי לחקור את נסיבות האירוע ואת הגורם לפיצוץ שהוביל לפציעתם באורח קל עד בינוני של ארבעה חיילים. הפצועים הועברו באופן מיייד לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה.

רה"מ מקבל דיווח על הפיצוץ (קובי גדעון, לע"מ)

על פי דיווח של סוכנות הידיעות הלבנונית, האירוע התרחש באזור הכפר לבונה, בעוד דיווחים אחרים מלבנון מדברים על שני פיצוצים שאירעו באזור נקורה, עיירה לבנונית מול ראש הנקרה. מקור ביטחוני לבנוני אמר לערות "אל-מנאר" של החיזבאללה כי "נמצאו כתמי דם ליד בור בדרך לכפר לבונה באזור העיירה נקורה".

עוד דווח, כי צה"ל ירה באזור פצצות תאורה וכי ארבעה מטוסי קרב של חיל האוויר חגו הלילה בשמי לבנון.