ארבעה חיילים נפצעו הלילה קל-בינוני בפיצוץ בגבול לבנון

במהלך פעילות של חיילי צה"ל בגבול לבנון, אירע פיצוץ שגרם לפציעתם קל-בינוני. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. דובר צה"ל: "צה"ל מתחקר את האירוע ועוקב אחר ההתפתחויות". ערוץ אל מנאר של חיזבאללה: החיילים נפצעו בפיצוץ כשחצו את הגבול לשטח לבנון

חיילים בגבול סוריה. ארכיון (shutterstock)

תקרית חריגה בגבול לבנון. ארבעה חיילי צה"ל נפצעו הלילה (ד') באורח קל-בינוני בפיצוץ שאירע במהלך פעילות בגבול הצפוני. ארבעת החיילים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים בנהריה. הודעה נמסרה לבני משפחותיהם של החיילים הפצועים, ומדובר צה"ל נמסר כי הצבא מתחקר את האירוע: "צה"ל עוקב אחר ההתפתחויות וימשיך לפעול לשמירה על הביטחון בגבול הצפון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הלבנונית מדווחת כי חיילי צה"ל נפגעו בפיצוץ מוקש, לאחר שנכנסו לתוך שטח לבנון והיו במרחק של כ-150 מטר מגדר הגבול. על פי הדיווח, האירוע התרחש באזור הכפר לבונה. גם ערוץ אל מנאר של חיזבאללה מדווח כי הפיצוץ הלילה אירע בתוך שטח לבנון. מקור ביטחוני לבנוני שמצוטט בערוץ אומר כי "נמצאו כתמי דם ליד בור בדרך לכפר לבונה באזור העיירה נקורה".

דיווחים אחרים מלבנון מדברים על שני פיצוצים שאירעו באזור נקורה, עיירה לבנונית מול ראש הנקרה. על פי הדיווח, בעקבותיהם נשמעו גם קולות ירי. עוד דווח, כי צה"ל ירה באזור פצצות תאורה וכי ארבעה מטוסי קרב של חיל האוויר חגו הלילה בשמי לבנון.

נתניהו: נמשיך לפעול באחריות כדי להגן על הגבולות

במהלך סיור בעיר הבה"דים בדרום, התייחס ראש הממשלה נתניהו לתקרית בגבול לבנון. "יש משהו שמשותף גם לדרום וגם לצפון ובכל הגזרות - חיילי צה"ל שמגנים עלינו ועל גבולותינו, וכך היה גם הלילה. נמשיך לפעול באחריות כדי להגן על גבולות ישראל. אני רוצה לשלוח בשמי ובשם שר הביטחון איחולי החלמה לפצועים. נמשיך לעשות את העבודה שלנו כדי לשמור על המדינה".

לפני ארבעה ימים יצא - לראשונה מזה כשנה - מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מהבונקר, ובנאום שנשא לעם הלבנוני התייחס לישראל ואמר כי "השמדתה הוא אינטרס של העם הלבנוני". את נאומו נשא נסראללה בפרבר דרומי של ביירות, לרגל יום "אל-קודס".

"ישראל היא גוף סרטני", נסראללה שוב תוקף (הטלוויזיה הלבנונית)

נסראללה: השמדת ישראל - אינטרס לבנוני

"ישראל מסכנת את לבנון ולכן לבנון חייבת לסכן גם את ישראל", אמר נסראללה. "פלסטין - היא מהים ועד נהר הירדן. לאף גורם אין זכות לוותר על שום פיסה מהאדמה הזו".

בהמשך דבריו, אמר נסראללה כי ישראל היא איום קיומי על כל מדינות העולם. "חומייני תיאר את ישראל תיאור אמיתי ומדויק, שלפיו היא גוף סרטני", המשיך נסראללה. "אנחנו יודעים מה זה גוש סרטני - הוא מחפש להתפשט. הפתרון היחיד מול הסרטן הזה הוא לא לוותר לו, ולא לתת לו את האפשרות להתפשט".

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, מתן חצרוני וגלעד גמליאלי