מה עשו טילים בשוק הפשפשים בחיפה?

טיל "גיל" הוא אחד הטילים המתקדמים נגד טנקים. כל אחד עולה מאות אלפי שקלים. אז איך הגיעו כמה טילים כאלו לשוק הפשפשים בחיפה? חייל צה"ל הורשע בגניבת הטילים מתוך כוונה למכור אותם

טילי "גיל" אמורים להיות שמורים היטב בתוך בונקר צבאי, אלא שכמה מהטילים המתקדמים האלו אוחסנו סמוך לשוק הפשפשים בחיפה. הם הגיעו לשם בעזרת חייל המשרת בבסיס ברמת הגולן. החייל, שאמור היה לשמור על הטילים, הסתיר אותם סמוך לכניסה צדדית לבסיס.

החייל ועוד שלושה מחבריו הסתובבו בבסיס ולבסוף העמיסו אותם על רכב שנסע לכיוון חיפה. "הצבא ידע, לאחר חקירת החייל אשר הודה במהלך החקירה שלו, על כך שהוא גנב באמת את כלי הנשק האלו", אמרה עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של אחד הנאשמים.

לפי כתב האישום שהוגש, החייל חיפש קונה לטילים ששוויים חצי מיליון דולר. רק מידע מודיעיני שהגיע ליחידה המרכזית במשטרה הוא זה שהביא למעצר החשודים ולתפיסת הטילים. "היה סיכוי טוב ומהיר למכור את זה לידיים ערביות", אמר החייל שהורשע בגניבת הטילים במהלך שחזור מעשיו. "זה משהו שאני אישית לא רציתי".

מתוך שיחזור גניבת הטילים (חדשות 2)

בתקופה האחרונה נחשפו מספר מקרים שבהם הצליחו חיילים לרקום עסקה עם גורמים עבריינים, שבמהלכן הצליחו העבריינים לחדור לתוך הבסיס הצבאי, לגנוב את אמצעי הלחימה, ולברוח מהמקום.

בבסיס נפתלי בצומת גולני ביים חייל אחר חטיפה, ועזר לשלושה מתושבי ביר אל-מכסור לגנוב חמישה רובי אם-16 מתוך הבסיס. מעבר לגניבה עצמה, במקרה של טילי הגיל כל תקלה שהייתה מתרחשת הייתה עלולה להוביל לאסון, במיוחד לנוכח העובדה שהטיל היה מאוחסן במקום הומה אדם.