בעקבות המרד בגולני: החיילים נשלחו לכלא

כשבוע לאחר הפרסום בחדשות 2 באינטרנט על המרד בחטיבת גולני, נשלחו חמשת הלוחמים מגדוד 12 לרצות עונשי מאסר בכלא צבאי. הלוחמים נטשו מוצב סמוך לגבול עזה בעקבות ריב עם מפקדם על רקע החלטתו לאסור על יחסי צעירים-ותיקים

נטשו את הבסיס ונשלחו לכלא. ארכיון (AP)

מפקד חטיבת גולני, אלוף משנה יניב עשור, שפט היום (ג') חמישה לוחמים מגדוד 12 ל-30 ימי מחבוש, זאת לאחר שבשבוע שעבר מרדו ונטשו מוצב במשולש הגבולות של עזה, מצרים וישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרד פרץ על רקע טענותיהם של החיילים על יחס מזלזל מצד מפקד הפלוגה והרס"ר. כמו כן הם זעמו על כך שהוחרמה טלוויזיה פלוגתית שנתרמה להם.

בשבוע שעבר דיווחנו בחדשות 2 באינטרנט על המרד, וזמן קצר לאחר הפרסום שניים מהלוחמים מיהרו לחזור למוצב. גורם צבאי אמר כי "זו לא הפעם הראשונה שזה קורה בחטיבת גולני, וזו גם כנראה לא תהיה הפעם האחרונה. מישהו צריך לשים סוף לדבר הזה".

בחטיבה הסבירו אז שהצעד של החיילים בוצע בעקבות המלחמה שהכריזו המפקדים על המסורות הקשורות ביחסי ותיקות-צעירות. מפקד הגדוד קבע כי יחסי צעירים-ותיקים, שהיו נהוגים במשך שנים בפלוגה - אסורים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר במקרה נקודתי שטופל בנחישות על ידי המפקדים בו חמישה לוחמים נשפטו ל-30 ימי מחבוש לאחר שעזבו מוצב שבו שהו. חטיבת גולני עומדת בחזית העשיה המבצעית בצה"ל ותמשיך לפעול ללא פשרות לביצוע משימותיה בצורה מיטבית."