מתנחלים טוענים: "ניסו לעשות בנו לינץ'"

שלושה מתנחלים צעירים בילו בבריכה פרטית הנמצאת ככל הנראה בבעלותו של פלסטיני. האיש ביקש מהם לעזוב. אז לטענת הפלסטיני תקפו אותו המתנחלים באבנים ומקלות. העימותים בין הצדדים התדרדרו לאלימות ואף לירי באוויר. זה הסתיים במעצרים ובפציעתו של הפלסטיני

המציאות המורכבת בשטחים מייצרת יום יום סיטואציות נפיצות: 3 מתנחלים צעירים בילו בבריכה פרטית מערבית לרמאללה, כשפלסטיני בשנות ה-60 לחייו אמר שהבריכה היא שלו ומכאן זה הידרדר לירי באוויר ולמה שהמתנחלים כינו "ניסיון לינץ'" שבוצע בהם. האירוע הסתיים במעצרים ובפציעתו של הפלסטיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת המטיילים היהודים רחצו בבריכה באזור, כשבשלב מסוים פלסטיני בשם מחמוד עדואן ניגש אליהם וביקש מהם לעזוב בטענה שמדובר בשטח שלו. מכאן נחלקות הגרסאות - עדואן טוען שהם תקפו אותו באבנים ובמקלות, הם מכחישים.

שני הצדדים הזעיקו תגבורת. עשרות פלסטינים ירדו מהכפר, וגם מתנחלים הגיעו לאזור - חלקם חמושים. בשטח התפתח עימות ובשלב מסוים המתנחלים ירו באוויר. על פי שופט בית המשפט המחוזי, הירי היה מוצדק כי הם חשו בסכנת חיים. "מה פתאום הם יורים עלינו ככה? עשרים איש התנפלו בבת אחת", התלוננו הפלסטינים בפני כוחות מג"ב.

שרית מיכאלי, דוברת "בצלם" אמרה כי "תופעת ההשתלטות של מתנחלים על מעיינות בבעלות פלסטינית כדי להפוך אותם לאתרי נופש, זה גם גזל של רכוש פרטי, אבל זה גם יצירה של מצב נפיץ במקרה הזה, רק במזל הסתיים בלי נפגעים".

עו"ד איתמר בן גביר, מארגון "חננו", המייצג את היורים, טען: "חמישה צעירים יהודים שהלכו לשכשך במעיין כמעט עברו לינץ'. אזרחים שבאו לחלץ אותם הותקפו על ידי עשרות ערבים עם ברזלים ולומים. במקום לעצור את הפורעים הערבים, המשטרה עוצרת את היהודים. טוב שבית המשפט המחוזי קיבל את הערר שלנו, וקבע שמדובר באירוע של הגנה עצמית".

"כמעט עברו לינץ'". בן גביר (AP)

"אל קודס? לא יודע איפה זה"

כשכוחות צבא ומשטרה הגיעו למקום, חלק מהמתנחלים ברחו והתפתח מרדף אחריהם שבסופו חמישה מהם נעצרו ושוחררו בערבות. אחד נשלח למעצר בית. בשטח, איתר איש "בצלם" את הצעירים שהגיעו לבריכה.

"אני פה מארץ ישראל, הלכתי לטייל, זרקו עליי אבנים. אל-קודס? לא יודע איפה זה", אמר אחד המתנחלים. אתמול הסגירו את עצמם שני היורים, והם נשלחו למעצר בית. שני הצדדים הגישו תלונות הדדיות ונחקרו תחת אזהרה.