בגלל כמות הגימלים: בצה"ל לא יאפשרו טיפול במרפאות אזרחיות

לפני שנתיים וחצי החלו בצה"ל להפנות חיילים עורפיים לקופות חולים אזרחיות, במהלך שעלה עשרות מיליוני שקלים, אך כעת הוחלט לבטלו. הסיבה: מספר ימי המחלה (גימלים) שניתנו לחיילים זינק פי 5, וניתנו הרבה יותר פטורים

חיילים? מעתה יהיה לכם קשה הרבה יותר לקבל גימלים (ימי מחלה). לאחר שחיל הרפואה הפנה בשנתיים וחצי האחרונות חיילי מפקדה לטיפול במרפאות אזרחיות של קופות החולים, הוחלט כעת בצה"ל לבטל את המהלך - זאת בעקבות זינוק במתן הגימלים לחיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך התקופה בה החיילים טופלו במרפאות החוץ-צבאיות, מספר הגימלים זינק פי חמישה ומספר הפטורים פי שלושה. הרופאים הפרטיים כנראה לא ידעו להתמודד עם החיילים, שלמדו את השיטות לקבל ימי מחלה בקלות. המהלך יתבצע, לאחר שבפרויקט הושקעו עשרות מיליוני שקלים.

בדובר צה"ל לא הכחישו את הפרטים ומסרו בתגובה כי "חיל הרפואה נמצא בקשר רציף עם קופות החולים, כחלק מן האחריות הכוללת לבריאותם של המשרתים בצה"ל. טרם התקבלו החלטות סופיות לגבי המשך ההתקשרות".

כבר באוקטובר 2011, כשמונה חודשים לאחר שהחל הפרויקט הניסיוני, בצה"ל פנו לקופות החולים לאומית ומאוחדת, וביקשו מהם להפחית את מתן ימי המחלה לחיילים, לאור העלייה בגימלים שניתנו.