דיווח: אזרח אירני נעצר בחשד שריגל לטובת ישראל

רשת Press TV האירנית דיווחה כי הרשויות במדינה עצרו אזרח בחשד שהמסר מידע מודיעיני לידי ישראל במהלך נסיעתו לתאילנד. על פי הדיווח, האיש תכנן לנסוע שוב ולהעביר מידע נוסף למפעיליו, אך נכשל ונעצר

דיווח: עצרו אזרח בחשד לריגול למען ישראל0 (AP)

הרשויות באירן עצרו אזרח בחשד שהיה מעורב בריגול למען ישראל. כך מדווחת רשת Press TV האירנית. לפי הדיווח, החשוד סיפק לישראל מידע מודיעיני בנושאים שונים בעת ששהה בדרום מזרח אסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האיש נעצר על ידי השלטונות במחוז קרמן שבדרום מזרח הרפובליקה האסלאמית. לדברי שופט בית המשפט המחוזי באירן, האיש שזהותו טרם נחשפה, היה מעורב בפעילויות סחר בין מדינות דרום מזרח אסיה ונעצר בחשד שריגל לטובת ישראל.

לדברי השופט, החשוד בריגול העביר במהלך אחת מנסיעתו לתאילנד מידע מודיעיני הנוגע לרפובליקה האסלאמית - לידי שגרירות ישראל בבנגקוק. לפי הדיווח, השופט אף ציין כי העצור תכנן לטוס פעם נוספת למדינה ולהעביר מידע בנוגע לכלכלתה של אירן, התנאים השוררים בה, וכן מידע הקשור במכרות שבמחוז קרמן בו נעצר. אולם הדבר לא יצא אל הפועל בשל מעצרו.

אירן מאשימה במשך זמן רב את ישראל ואת ארצות הברית בקיום רשתות ריגול בשל תכנית הגרעין. בחודש מאי בשנה האחרונה הודיעה התובע הכללי באירן על הוצאתם להורג של שני בני אדם, בחשד שריגלו לטובת ישראל וארצות הברית.

התובע לא מסר פרטים נוספים אודות נסיבות מעצרם, זהותם או על מהלך משפטם. על פי הדיווחים שנמסרו, השניים נתלו לאחר שהורשעו בקבלת תשלום עבור העברת מידע מישראל וכן בגין קיום קשרים עם המודיעין האמריקני.