דרום רצועת עזה: פלסטינים חדרו לשטח ישראל עם סכינים

כוחות צבא הוקפצו לאזור גדר המערכת בדרום רצועת עזה בעקבות חציית שלושה חשודים. בחיפוש בכליהם נמצאו הכלים החדים. הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון. רק אתמול התרחש אירוע דומה ככשני פלסטינים חדרו לשטח המועצה האזורית אשכול

ארכיון (רויטרס)

כוחות צה"ל הוקפצו הערב (שישי) לאזור גדר המערכת בדרום רצועת עזה בעקבות חציית שלושה פלסטינים לשטח ישראל. השלושה נתפסו ובחיפוש שנעשה עליהם נמצאו סכינים. הם הועברו לחקירות כוחות הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רק אתמול חדרו שני מחבלים פלסטינים מעזה לשטח המועצה האזורית אשכול. הם נתפסו סמוך לקיבוצים סופה וחולית. לאחר מכן התריעו השניים שיש בידיהם תחמושת ובבדיקה שערכו כוחות הנדסה של יחידת יהל"ם נמצאו בכליהם שלושה רימונים וסכין.

לאחר האירוע, התבצעו בדיקות שונות בשטח - זאת על מנת לוודא שלא התבצעו חדירות נוספות לשטח ישראל. שני האירועים הללו מדגישים פעם נוספת את העירנות של הכוחות הנמצאים באזור, בימים שבהם העיניים מופנות דווקא לצפון.

יום קודם לכן, בשעות הבוקר, נהרגו שני חיילים צה"ל לאחר שפעילי חיזבאללה פתחו באש טילים לעבר כוח לא ממוגן שעבר במקום. האירוע הזה גרם לחשש כבד מפני אפשרות של הסלמה כבדה מול ארגון הטרור הלבנוני, שעסוק בימים אלה בלחימה דווקא בסוריה.

בשלב זה נראה כי אף צד אינו מעוניין להבעיר שוב את השטח, למרות שראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב כי האחראים למתקפה "ישלמו את מלוא המחיר".