הנשיא ריבלין למשפחות החללים בתקרית בצפון: "אין נחמה"

נשיא המדינה הגיע עם נחיתתו בארץ מניו יורק היישר אל בתי משפחותיהם של דור חיים ניני ז"ל ושל יוחאי קלנגל ז"ל. "הכאב יישאר פה גם אחרי לכתי אבל אני מבטיח שלא נשכח", אמר להוריו של ניני

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך הבוקר (שישי) ביקורי ניחומים בבתיהם של משפחות החיילים שנהרגו בתקרית בגבול הצפון. עם שובו מניו יורק, הגיע לבתיהם של סמל ראשון דור חיים ניני ז"ל במושב שתולים, ורב סרן יוחאי קלנגל ז"ל באלעזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ריבלין חיבק את בני משפחת ניני. "לא באתי להציע נחמה. אני יודע שאין כזו", אמר. "הכאב יישאר פה גם אחרי לכתי, אבל אני מבטיח שלא נשכח - לא אני, לא צה"ל ולא עם ישראל - את גבורתו של דור״.

אמו של ניני השיבה לנשיא: "ידעתי תמיד שהבן שלי גיבור". אביו הוסיף: "הוא עשה הכול בשבילנו, היה יד ימיני. אין מילים שיוכלו לתאר את גודל האובדן למשפחתנו".

"לא נשכח". ריבלין (חיים צח לע"מ)

בבית הוריו של מפקד הפלוגה של ניני, קלנגל, אמר להוריו יוסי ומלכה כי "הקשבתי ארוכות לתיאורים שהועברו אלי על מי היה יוחאי, לפני שהגעתי הנה. אין לי ספק שבחירתו לתפקיד שביצע הייתה תוצאה ישירה של מעשיו ויכולותיו המרשימות". ריבלין הוסיף כי תבנית נוף מולדתו של יוחאי מציגה בבירור את הערכים שלאורם גדל. "לא יכולנו לבקש לנו מפקדים ראויים יותר לבנינו ובנותינו בצה"ל", הוסיף.

בתוך כך, נפגשו הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגשו עם החיילים שנפצעו בתקרית הקשה בגבול לבנון. נתניהו הפנה אצבע מאשימה לעבר אירן, שלטענתו אחראית לחוסר היציבות באזור.

"אנחנו תחת מתקפה". נתניה, הבוקר (עמוס בן גרשום לע"מ)

"אנחנו נמצאים תחת מתקפה מתמשכת המאורגנת על ידי אירן, שלא יהיה שום ספק בזה", הדגיש ראש הממשלה במסיבת עיתונאים שקיים בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר ביקור הפצועים. "אירן מנסה לעקור אותנו מכאן, הם לא יצליחו בזה. אנחנו נכה כאן שורש".