נתניהו ביקר פצועים בצפון: "אנחנו נמצאים תחת מתקפה"

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון ביקרו את פצועי מתקפת חיזבאללה בצפון והזהירו מפני המעורבות האירנית. "אירן מנסה לעקור אותנו מכאן, הם לא יצליחו בזה", אמר נתניהו. יעלון: "ערוכים להסלמה"

ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון נפגשו הבוקר (שישי) עם החיילים שנפצעו בתקרית הקשה בגבול לבנון, שבה נהרגו שני לוחמי צה"ל בתקיפת חיזבאללה. נתניהו הפנה אצבע מאשימה לעבר אירן, שלטענתו אחראית לחוסר היציבות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נמצאים תחת מתקפה מתמשכת המאורגנת על ידי אירן, שלא יהיה שום ספק בזה", הדגיש ראש הממשלה במסיבת עיתונאים שקיים בבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר ביקור הפצועים. "אירן מנסה לעקור אותנו מכאן, הם לא יצליחו בזה. אנחנו נכה כאן שורש".

נתניהו בבית החולים, הבוקר (לע"מ)

"אנחנו במהלך של מאבק מתמשך עם אותה אירן שפותחת נגדנו חזיתות חדשות, שמפעילה טרור במרחבי המזרח התיכון ובעולם כולו. זו אותה אירן שהמעצמות עכשיו הולכות לעשות איתה הסכם שישאיר בידיה יכולת לפתח פצצות גרעין. זה הסכם שאנחנו מתנגדים לו וזה העיקר".

יעלון בביקור בפיקוד הצפון (משרד הביטחון)

נתניהו התייחס גם לביקורו בקונגרס האמריקני שמעורר ביקורת חריפה בארה"ב מאחר ולא תואם עם ממשל אובמה. "אפשר לפתור בעיות של פרוצדורה ביחס להופעתי בארה"ב אבל אם אירן תתחמש בנשק גרעיני זה יהיה הרבה יותר קשה לפתור, זה הדבר שאנחנו מתנגדים לו ומתמקדים בו", טען ראש הממשלה.

עוד הוסיף נתניהו: "אמש שוחחתי עם המשפחות של יוחאי ודור ז"ל ואמרתי להם שאני מדבר גם כראש ממשלת ישראל אבל גם כבן לאותה משפחה שלהם, משפחת השכול. אמרתי להם שאני מחבק אותם בשם עם ישראל כולו. עכשיו ביקרתי יחד עם שר הביטחון את הפצועים, התרשמתי מהנחישות הבלתי רגילה שלהם ברצונם לחזור לשרת ליד חבריהם במהירות האפשרית".

"ערוכים ומוכנים", יעלון (משרד הביטחון)

שר הביטחון יעלון אמר: "אני בא מסיור בפיקוד הצפון, מאזור התקרית, בסך הכל התמונה ברורה לנו. אל מול הירי של חיזבאללה כוחותינו השיבו אש ותקפו במטוסי קרב, בארטילריה, במרגמות ובאש טנקים ופגעו במטרות של חיזבאללה".

"ברור לחלוטין שהתקרית הזו קשורה לאסטרטגיה אירנית לאתגר אותנו, בין אם זה מלבנון, בין אם זה מרמת הגולן, בין אם זה, אם אפשר, מרצועת עזה או מגזרות אחרות ואנחנו כמובן לא נאפשר, לא פגיעה בחיילים ולא פגיעה באזרחים. בהתאם לכך אנחנו פועלים", אמר יעלון שהדגיש כי פיקוד הצפון ערוך ומוכן לכל אפשרות של הסלמה.