ירי סמוך לכוח צה"ל ברמת הגולן

אין נפגעים ולא נגרם נזק. ההערכות הן כי מדובר בירי פנימי במלחמת האזרחים בסוריה שזלג לשטח ישראל. מפקד אוגדת רמת הגולן היוצא: "המשטר הסורי משתדל מאוד שלא לגרור אותנו לעימות ישיר; פשוט לא כדאי לו"

הזליגה נמשכת: ירי מסוריה לעבר ישראל פגע הלילה (ה') סמוך לסיור של צה"ל בצפון רמת הגולן, ליד הגבול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכות בצה"ל, לא מדובר בירי מכוון לעבר הכוח. ככל הנראה מדובר בחילופי אש בין הצדדים הלוחמים בסוריה שזלגו לעבר שטח ישראל.

באמצע החודש שעבר נפתחה אש לעבר סיור של צה"ל באזור תל פארס שברמת הגולן. האירוע החל בעת שתצפית צה"ל זיהתה שני סורים מכוחות המורדים שנכנסו למוצב נטוש של הצבא שנמצא ממזרח לגדר המערכת. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק - והחיילים השיבו באש לעבר מקור הירי. זמן קצר לאחר הירי נשמעה אזעקה באזור קצרין, שהתבררה כאזעקת שווא.

אתמול, בתום שנתיים בתפקיד, נפרד תת-אלוף תמיר היימן את תפקידו כמפקד אוגדת רמת הגולן. "במהלך השנה האחרונה כבש צבא המורדים את המרחב לאורך דרום הרמה", סיפר בריאיון לחדשות 2. "צבא אסד כבר לא פה. יש כאן קבוצות חמושות רבות ואני רואה בהן איום פוטנציאלי".

תא"ל היימן הביע ביטחון ביכולת של צה"ל להגן על אזרחי ישראל בגולן. "בשלב זה, עם האלמנטים של ההגנה - כולל כאלה שמעבר לגדר שאי אפשר לפרט עליהם - זה מספיק", הוסיף תא"ל היימן. "להבנתי, המשטר הסורי משתדל מאוד שלא לגרור אותנו לעימות ישיר. פשוט לא כדאי לו".