אתר החרמון ריק: "אנשים עדיין בטראומה"

למרות השלג שירד בפסגת ההר, בודדים הגיעו לטייל או לגלוש בחרמון. "לדעתי האירוע הביטחוני נצרב בתודעה", אמר מנהל אתר החרמון לחדשות 2 Online. באתר קראו לציבור לבוא ללא חשש: "ברוך השם הכל שקט, מקווים שאנשים יבינו שחזרנו לשגרה"

ארכיון (גיא ורון)

המתיחות בצפון הותירה את החרמון המושלג שומם: כמאה מבקרים וגולשים בלבד הגיעו הבוקר (שישי) לאתר החרמון - נתון נמוך בהתחשב בעונה ובשכבת השלג הטרייה שירדה באזור. האירועים של הימים האחרונים, ובראשם התקרית בהר דב בה נהרגו שני חיילים ונורו פצצות מרגמה לאתר החרמון, הובילו לירידה חדה בתנועת המטיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות דלילות המבקרים, באתר שמחים שאחרי שלושה שבועות של מזג אוויר שמשי, ירדה שכבה נאה של שלג שתאפשר עוד מספר ימים של גלישה. אנשי האתר מקווים שעם ישראל יביע ביטחון בהיערכות המבצעית של האתר - שפינה אלפי מבקרים באופן מוצלח במהלך הירי לאזור - וימשיך לעלות לחרמון.

שאול אוחנה, מנהל אתר החרמון, אמר הבוקר לחדשות 2 Online כי "כרגע המצב הוא שאין הרבה מבקרים וגולשים. כנראה שאנשים עוד בטראומה בגלל המצב הביטחוני". אוחנה הדגיש כי באתר שורר ערפל כבד ורוחות עזות נושבות, אך "לדעתי מיעוט המבקרים לא קשור למזג אוויר". על מנת לעודד ישראלים נוספים להגיע לאזור, הודיעו באתר על מבצע הוזלת מחירים למשך היומיים הקרובים.

"אנחנו תמיד ערוכים לכל תרחיש אפשרי - מזג אוויר, או ביטחון. אנחנו מתאמנים ומתורגלים כל הזמן, מסונכרנים כל הזמן עם הצבא והמשטרה - לכן הפינוי היה מוצלח", הוסיף אוחנה. "ברוך השם, האזור כרגע שקט ואנחנו מקווים שזה יישאר ככה".

מנהל האתר הביע חשש כי הירי לעבר החרמון "נצרב בתודעה, אבל אני מקווה שאנשים יבינו שחזרנו לשגרה. אנחנו לא לבד בעניין הזה - בגליל והגולן גם סובלים מזה, נקווה שעכשיו יהיה שקט כל החורף וגם כל הקיץ".