חרדי שהתגייס לצה"ל: "זה היה החלום שלי"

יחד עם עוד 300 חרדים, התייצב היום דוד רוזנבלט מבני ברק בשערי הבקו"ם מלווה בבני משפחתו, ובראשם אמו, רחל - שתומכת בו באופן מלא. בשיחה עם חדשות 2 היא סיפרה על הלבטים שקדמו לצעד: "למרות שזה צבא - הוא ישמור על ערכיו"

האלימות ומסע ההסתה ברחוב החרדי נגד אלו שבוחרים לשרת בצבא לא הרתיעו היום כ-300 צעירים להתגייס לנח"ל החרדי - כמה עשרות יותר מהשנה שעברה. אחד מהמתגייסים הטריים סיפר לחדשות 2 על החשש, התגובות בסביבתו והסיבות שהביאו אותו להתייצב בבקו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרבה חברים שלי התחמקו ממני", סיפר דוד רוזנבלט, שהתגייס היום לנח"ל החרדי. "החלום שלי היה להתגייס לנצ"ח יהודה. רציתי לשרת ולהישאר חרדי".

הבוקר, בביתו שבבני ברק, רוזנבלט ארז תיק. יחד איתו התגייסו 300 חרדים אחרים לנח"ל החרדי. "מדובר במצבים קשים", ציין. "חרדי שהתגייס לא רוצה לחזור הבייתה עם מדים, כי הוא מפחד שיירקו עליו. ישנם הורים שבכלל לא רוצים שהבן שלהם יתגייס לצבא - אז הם בורחים מהבית".

המשפחה התומכת בבקו"ם (חדשות 2)

"למרות הצבא - הוא עדיין ישמור על ערכיו"

גם אמו של דוד, רחל, סיפרה על הלבטים והרגשות המעורבים שאחזו בה. "אני מאוד בעד", אמרה. "אני באה ממשפחה שבה כולם שירתו בצבא ורציתי להמשיך את המסורת. אני לא מרגישה שזה משהו לא טוב, כי הוא הולך לנח"ל החרדי, אז למרות שזה צבא - הוא עדיין ישמור על הערכים שלו".

בתוך הבית נושא הגיוס התקבל בהבנה, אבל הסביבה עדיין חשדנית מאוד כלפי מי שעוזב את הישיבה ומתגייס לצה"ל. "בהתחלה היה לי קשה", המשיכה האם. "בעיקר מבחינת החברות, שהציעו לי לשכנע את דוד שלא יתגייס, אבל היינו דבקים במטרה. אני מעריכה אותו ותומכת בו".

גיוס החרדים הגדול שהיה אמור להתחיל הקיץ נדחה על ידי שר הביטחון מאחר שעדיין לא הושלמה החקיקה בנושא. כעת נמשך המאמץ לאסוף את הנושרים מהישיביות ולרתום את הרבנים למאמץ הגיוס. כיום משרתים בצה"ל כ-2,000 חרדים, כשהיעד הוא 10,000 בעוד כחמש שנים.