"החיזבאללה מצויד, מאומן וזהיר יותר"

בטקס לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה, נאם אלוף פיקוד הצפון יאיר גולן, ואמר כי "ביחס למצב לפני שבע שנים החיזבאללה מצויד טוב יותר, מאומן טוב יותר וזהיר הרבה יותר". על איראן אמר גולן כי "גם איראן נמצאת פה, נוכחת וזוממת יותר מאשר אי-פעם בעבר, וממש על גבולותינו"

"חיזבאללה מאומן ומצויד יותר". לוחמים באר (רויטרס)

טקס לזכר חללי מלחמת לבנון השנייה נערך אתמול (ד') באנדרטת הזיכרון בהר אדיר. בטקס נכחו סגן הרמטכ"ל, האלוף גדי אייזנקוט, ומפקד פיקוד הצפון, האלוף יאיר גולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האלוף יאיר גולן התייחס בדבריו בטקס לאיום מצד חיזבאללה, ואמר כי "ביחס למצב לפני שבע שנים החיזבאללה מצויד טוב יותר, מאומן טוב יותר וזהיר הרבה יותר. הוא מאותגר מבית, נלחם בתוככי סוריה, ממשיך להוות נדבך מרכזי בציר הרשע, וממשיך לראות בישראל שטן שיש להעבירו מן העולם. החיזבאללה מורתע, מורתע מאוד, אך עדיין רוחש רע".

אלוף פיקוד הצפון גולן הדגיש את חלקה של אירן בהתעצמות חיזבאללה, ואמר כי "גם איראן נמצאת פה, נוכחת וזוממת יותר מאשר אי-פעם בעבר, וממש על גבולותינו. בלבנון היא בונה כוח ברמת מעורבות חסרת תקדים. במלחמה בסוריה, היא נמצאת בכל- מייעצת, מציידת, מכווינה ומשפיעה".

גולן גם הדגיש את העלייה שרואה צה"ל בגורמי ג'יהאד עולמי הנוכחיים באזור, במקביל לעלייתם גם בסיני, בסוריה וברצועת עזה. "אנו נמצאים במצב של שקט יחסי בין שינויים אזוריים קשים", הוסיף גולן ביחס למלחמת לבנון השנייה. "לשקט היחסי הזה סיבות רבות, אך אי אפשר שלא להכיר בחלקה של מלחמת לבנון השנייה, ובתרומתה להשגת השקט. בשבע השנים האחרונות אנו נהנים מצפון משגשג ופורח".

האלוף גולן הדגיש כי שקט זה הוא תוצאה של הקרבת הלוחמים והמפקדים. "השקט הושג בזכות בניכם שאינם עימנו. השקט הזה הושג בזכות גבורתם ובזכות חייהם. היום אנו דואבים וכואבים אותם ואת לכתם. היום אנו גם גאים בהם, ומשתאים נוכח אומץ ליבם, מסירותם, כישרונם ונכונותם", אמר.

בהתייחס למצבו הנוכחי של הפיקוד, אמר האלוף גולן כי "פיקוד הצפון כיום הוא פיקוד חזק, מאומן ומיומן. לקחי המלחמה נלמדו, האימונים הותאמו, המחסנים התמלאו, ויש בידינו תוכניות רבות. אני מקווה שנשכיל להמשיך במלאכת השיפור והשכלול, שנמשיך להתעצם ולהרתיע, ושנמשיך להבטיח כי לקחים שהושגו בדם ימשיכו להוות קו מנחה ואמת מידה לבניין הכוח ולהפעלתו כאחד".