85% מהחיילים החרדים גאים לשרת בצה"ל

בצה"ל מדווחים בסיפוק על הגידול בהיקפי הגיוס של חרדים לצבא ומעריכים כי בתוך 4 שנים יהיו 10,000 חיילים חרדים, פי 3 ממספרם כיום. סקר שנערך בצה"ל מגלה כי רובם גאים בשירות וחשים נחוצים

מתגייסים יותר (חדשות 2)

למרות דחיית אישור חוק הגיוס, מחר (ה') יתגייסו לצה"ל לא פחות מ-400 חיילים חרדים. בצה"ל מעריכים שבעוד ארבע שנים ישרתו 10,000 חיילים חרדים בצה"ל, לעומת 3,500 היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ומסתבר שגם החיילים החרדים הנוכחים מרוצים מהשירות הצבאי, למרות מקרי האלימות נגד חיילים חובשי כיפה: בסקר עמדות שנערך בצה"ל בקרב החרדים המשרתים בצבא 76% דיווחו על שביעות רצון גבוהה מהשירות בצה"ל ו-85% גאים בשירות.

37% מהחיילים החרדים הביעו נכונות לצאת לקצונה ו-32% הסכימו עם הטענה ש"כל מי שעושה שירות חובה צריך לעשות שירות מילואים ארוך". למעלה מ-70% הביעו שביעות רצון מהשיבוץ הספציפי שלהם ומהמידה בה הצבא התחשב ברצונותיהם. 90% ציינו כי חשוב להם להצטיין בתפקידם ו-72% הצהירו כי התפקיד בו הם משרתים תורם להם ויסייע להם בעתידם.

חשים גאווה ונחיצות

"הופתענו לטובה", אמר גורם באכ"א. "הנתונים מלמדים על תחושה של גאווה, תחושה שהם נחוצים ונדרשים. מדובר בתרומה חברתית ולא רק בפרנסה ורכישת מקצוע". הקמפיינים בקרב גורמים קיצוניים במגזר החרדי, אומר הגורם, לא פוגעים בזרם המתגייסים מקרב המגזר.

גם המתגייסים מקרב המגזר הדתי-לאומי מביעים שביעות רצון מהשירות בצה"ל: 73% הביעו שביעות רצון מהשיבוץ וההתגייסות וגם מההתחשבות ברצונות שלהם. במגזר זה שיעורי הגיוס עומדים על כ-70%, כאשר רבים מהם משתלבים בקצונה.