צפו: גדר הגבול לא עוצרת הברחות הסמים

למרות שמספר המסתננים דרך סיני לישראל הוא כמעט אפסי בזכות גדר הגבול החדשה, מתברר שאת מבריחי הסמים זה פחות מרתיע. בתמונות שהגיעו לידי חדשות 2 נראה מבצע הברחה שגרתי באמצעות סולמות - אל תוך ישראל. דובר צה"ל: "אופי הפעילות לאורך גדר הגבול עם מצרים שונה והביא לסיכול של כ-80% מכלל ההברחות"

גדר הגבול החדשה בין ישראל למצרים הצליחה להפחית את מספר המסתננים מאפריקה כמעט לאפס וגם את כמות הברחות הסמים היא הקטינה בצורה משמעותית, אבל כפי הנראה, היא לא מצליחה לעצור לחלוטין את ההברחות. בעזרת סולמות פשוטים ממשיכים הסמים לזרום דרך מצרים - לתוך ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כך, לאור היום, מבלי שאף אחד יפריע, עוברים סמים מסיני לישראל. עבור המבריחים - הגדר אינה מכשול. את התמונות הללו, שהגיעו לידי חדשות 2, צילמו בדואים משבט אל-עזזמה החצוי - חלקו בישראל וחלקו בצפון סיני, שרבים מאנשיו מתפרנסים מהברחות סמים, סיגריות וגם נשק.

בתיעוד נראים המבריחים כשהם מתקרבים לגדר. על רכבי השטח סולמות גבוהים ועל גבם תיבות המכילות סמים. לידם נראה חייל מצרי, נשקו בידיו - שאינו מפריע. בדרך כלל, משלמים לו כדי שישתוק.

בכל מקום שעוברים סמים נפתח גם נתיב לטרור

המבריחים משעינים את הסולם על הגדר וממתינים לרכב האיסוף שמגיע מן הצד הישראלי. אז הם זורקים את התיבות, והקולטים בצד הישראלי מעמיסים את ג'יפ הפאג'רו ופותחים בנסיעה מהירה. אין סיור צבאי, אף אחד לא רואה, גם לא אמצעי התצפית שנפרסו לאורך גדר הגבול החדשה.

צפו: כך מצליחים המבריחים להתגבר על המכשו (חדשות 2)

רק אתמול (ג') תפס מארב של כוח משטרה ומג"ב בנקודה אחרת בגבול שקי חשיש במשקל 140 ק"ג, אבל עדיין קיים קושי לעצור הרמטית 230 קילומטרים של גבול. רוב ההברחות נתפסות וזה משפיע על מחירי הסמים בישראל. הגדר מונעת לחלוטין כניסת מסתננים והמבריחים בסיני בבעיה: הם הרוויחו מיליונים, ועכשיו כבר לא.

למאמץ הבלימה שותפים צה"ל, השב"כ, המשטרה ומג"ב. ההבנה של כולם היא שבכל מקום שבו עוברים סמים, נפתח גם נתיב של טרור - ובאזור התרעות חמות לפיגועים. גם פעילות הצבא המצרי אינה משפיעה מספיק וכך הופכים המבריחים יצירתיים יותר ויותר ומנסים, וגם מצליחים, למצוא פתרונות להתגבר על הגדר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בחודשים האחרונים תוגברו הכוחות ושונה אופי הפעילות לאורך גדר הגבול עם מצרים שהביא לסיכול של כ-80% מכלל ההברחות".