קסאם בשער הנגב: "ייחתמו הסכם וימשיכו לירות"

המו"מ בין ישראל לפלסטינים התחדש וגם הירי מהרצועה: רקטת קסאם התפוצצה בשטח המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. תושבי הדרום זועמים: "הממשלה חייבת שעזה תהיה כלולה בכל הסכם שייחתם". ראש מועצת שער הנגב: "לאבו מאזן אין שליטה על הרצועה"

רקטה עם חידוש המו"מ (רויטרס)

שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים חודשו אמש - ויחד איתן גם הירי מעזה: רקטת קסאם שנורתה מהרצועה היום (ג') התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית שער הנגב. התושבים בדרום זועמים ומאמינים שרק הסכם שיכיל פתרון גם למצב ברצועה - עשוי להביא את השקט המיוחל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזעקת צבע אדום נשמעה הבוקר בשטח המועצה האזורית שער הנגב, ואחריה נשמעה נפילה של רקטה. דוברת המועצה האזורית מסרה כי זוהתה נפילה של רקטה מחוץ ליישוב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

"היה פה צבע אדום ולא שמעו את הנפילה. זה לא מפתיע אותי, זה ככה כבר הרבה מאוד זמן", סיפרה לחדשות 2 באינטרנט ינינה, תושבת האזור שהרקטה נפלה סמוך ליישוב בו היא מתגוררת. "אני רוצה לקוות שהסכם כזה או אחר יעשה או משהו. בוא נגיד שהיינו רוצים שיהיה להסכם כזה או אחר תוקף כדי שלא יירו עלינו ושייראו נוכחות בשטח. זה מה שאנו רוצים ומקווים, להחזיר את החיים שלנו אחורה 12 שנה", הוסיפה.

"כל עוד חמאס לא שותף להסכמים - הירי יימשך"

"חמאס צריך להיות כלול בהסכם" (רויטרס)
שעות ספורות לאחר חידוש המו"מ בין ישראל לפלסטינים בוושינגטון - וכבר נורתה רקטת קסאם מהרצועה. ככל הנראה שהירי מהווה ניסיון של חמאס או פלגים קיצוניים אחרים בעזה לסכל את השיחות - שכאמור, זה עתה החלו.

אלא שלדברי ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר, אין כל קשר בין הירי הבוקר מהרצועה לבין פתיחת השיחות בין ישראל לפלסטינים. "מעולם לא היה קשר בין הגדה לבין הרשות, יורי הקסאמים שלהם בכלל לא רואים את עצמם קשורים לרשות הפלסטינית. בשבועות האחרונים יש ירי קבוע - לא מסיבי ולא מדויק - שלא נעצר", סיפר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

לדבריו, הממשלה עשתה טוב שפתחה בשיחות עם הפלסטינים, אך לדעתו חמאס ימשיך לירות גם אם יושג הסכם. "חייבים לשלב את השלטון בעזה בהסכם עתידי. כל עוד חמאס לא יהיה שותף להסכמים, הירי והאיומים האחרים יימשכו. אין לאבו מאזן שליטה על עזה, אבל זו לא צריכה להיות סיבה להפסיק במגעי השלום. קברניטי מדינת ישראל מחויבים לראות באיזה אופן גם רצועת עזה גם משתלבת בהסכמים - זה לא פשוט ולא קל".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לירי הבוקר: "אזעקת צבע אדום נשמעה היום בשטח המועצות האזוריות שדות נגב ושער הנגב ונשמעו פיצוצים. כוחות של צה"ל עורכים סריקות באזור".