ראש אכ"א באגרת למפקדים: "חזקו את החיילים החרדים"

בעקבות מקרי התקיפה הרבים של חיילים חרדים שלחה ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי אגרת מיוחד לקצינים ובו קראה להם לחזק ולתמוך במשרתים ולדווח למשטרה ולרשויות האכיפה על כל מקרה. "כל הפוגע במשרתים החרדים בצה"ל פוגע בערך השירות ובצה"ל כולו", כתבה

חיזוק מראש אכ"כ, חיילים חרדים, ארכיון (AP)

בצה"ל נערכים להתחיל לגייס חיילים חרדים נוספים מעבר ל-3,000 המשרתים כיום, ועל רקע מקרי התקיפות האלימות של חיילים חרדים בשכונות חרדיות בבני ברק ובירושלים פרסמה ראש אכ"א אגרת לקצינים הקוראת לתמוך במשרתים ולדווח על כל הפרת סדר למשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל מוקיע ומגנה מכל וכל התנהלות אלימה כלפי משרתיו", כתבה ברביבאי למפקדי צה"ל. "כל הפוגע במשרתים החרדים בצה"ל פוגע בערך השירות ובצה"ל כולו. במטרה למגר תופעה זו, יזמנו פנייה למשטרת ישראל ולגורמי החוק מתוך כוונה להבטיח כי כל פגיעה שכזו תטופל מיידית ובמלוא חומרת הדין".

"בעת האחרונה אנו עדים, למרבה הצער, לתופעה המדאיגה של תקיפות חיילים חרדים. תופעה זו באה לידי ביטוי, בין היתר, בדיווחים על פגיעות בגוף ובנפש". האלוף ברביאי פונה למפקדים ומפצירה: "משקל חשוב במיוחד נתון למעורבות שלכם, המפקדים, בתמיכת החיילים, בעידודם ובגילוי התחשבות בנסיבות המיוחדות המאפיינות את שירותם ובצרכיהם הייחודיים".

האלוף אורנה ברביבאי (דובר צה"ל)

"שוחחו עם החיילים ודווחו לגורמי האכיפה"

"כמפקדים, עלינו למצוא את הדרך הנכונה להעביר לחיילינו מסר חד-משמעי של התייצבות איתנה לצדם, המבוססת על הכרה בחשיבות התנדבותם לצה"ל. שוחחו עם החיילים, היום יותר מתמיד, והקפידו לדווח לגורמי האכיפה על אירועים חריגים".