אסיר שצפוי להשתחרר: "יהיו עוד אינתיפאדות"

אחד האסירים שצפוי להשתחרר בקרוב, בעקבות החלטת הממשלה, הוא נאסר אבו סרור, שרצח בשנת 1993 את איש השב"כ חיים נחמני. פגשנו אותו לפני כחודשיים בבית הכלא הדרים, במסגרת פרויקט מיוחד בתכנית אולפן שישי. בקטע מהשיחה איתו הוא מסביר: "אנו נמשיך למות על האדמה הזאת"

"כל עוד אין אופק מדיני תהיה אינתיפאדה שלישית, רביעית, חמישית ושישית" - כך אמר האסיר נאסר אבו סרור, שצפוי להשתחרר לאחר אישור הממשלה לשחרור אסירים לקראת המשא ומתן עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו סרור רצח בשנת 1993 את איש השב"כ חיים נחמני. לפני כחודשיים פגשנו אותו בבית הכלא הדרים, במסגרת פרויקט מיוחד בתכנית "אולפן שישי". בקטע מהשיחה איתו הסביר אבו סרור את ההיגיון שהוא רואה בשחרורו אחרי 20 שנה.

"הייתי חייל בצבא פלסטין. מה עושים חיילים? נלחמים. אני מחפש לי חיים. אני את שלי במאבק עשיתי, אמשיך לעשות, אמצא לי דרכים אחרות לעשות את זה", סיפר. הוא הציע לפלסטינים להמשיך במאבק עד שישראל "תשוחרר". לדבריו, כל עוד אין אופק מדיני, יימשכו האינתיפאדות: "לא יעזור בית דין לאף אחד. העניין הוא מדיני ולא כלכלי כמו שחושבים. כל עוד לא קיים באופק פתרון מדיני, שתי מדינות לשני עמים אנו נמשיך למות על האדמה הזאת".

כשבישראל אישרו את שחרור האסירים כחלק מעסקת שחרורו של גלעד שליט אבו סרור התאכזב, כשגילה שהוא אינו ברשימה. לפני חודשיים הוא קיווה כי בקרוב הוא ישוחרר בעסקה אחרת. "אני מקווה שאנשים ופוליטיקאים ישכילו עם הזמן ויבינו שאפשר לשחרר את האסירים בדרכים אחרות", אמר. "מזה 20 שנה אבו מאזן מבקש לשחרר את האסירים, יש יותר מ-100 אסירים לפני אוסלו, הרי אבו מאזן שלח אותנו, ואנשים סביבו שלחו אותי. הם מבקשים לשחרר אותי עכשיו, כתנאי להתנעת המשא ומתן".

 

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

ראש השב"כ: שחרור אסירים פוגע בביטחון

"כל משפחה שנייה תהפוך לשכולה"

סערה במערכת הפוליטית: "עלולים לשחרר את רוצחי פוגל"

הממשלה אישרה: ישוחררו אסירים פלסטינים

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

רה"מ במכתב לציבור: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"

רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים