ראש השב"כ: שחרור אסירים פוגע בביטחון

בישיבת הממשלה על שחרור האסירים הביע ראש השב"כ יורם כהן את עמדתו. "תהיה פגיעה בביטחון ברמת האיום המיידי", אמר, אך יחד עם זאת הבהיר: "כניסה למשא ומתן מעצם טבעה גורמת להרגעת השטח". המשא ומתן צפוי להיפתח מחר בוושינגטון באופן לא רשמי

מה חושב ראש השב"כ על שחרור האסירים? בישיבת הממשלה היום (א') אמר יורם כהן, כי "שחרור האסירים פוגע בביטחון ברמת האיום המיידי". יחד עם זאת ציין: "כניסה למשא ומתן מעצם טבעה גורמת להרגעת השטח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש השב"כ אינו נדרש בדרך כלל להביע דעתו למרות זאת התייחס בישיבת הממשלה לסוגיה. "הסיכוי כי האסירים יחזרו לסורם הוא יחסית גדול", ציין, "ככל שעוברות השנים הם חוזרים לטרור".

אחרי אישור הממשלה לשחרור 104 אסירים ביטחוניים, מחר צפוי להיפתח המשא ומתן באופן לא רשמי במפגש של צוותי המו"מ בביתו של מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי. המפגש צפוי להיות קצר וסמלי.

בתום מסע שכנועים ולחצים, הממשלה החליטה היום ברוב קולות לשחרר את האסירים פלסטינים כצעד למשא ומתן. דעות השרים היו חלוקות, ולבסוף: 13 שרים הצביעו בעד, 7 נגד. השר סילבן שלום והשרה לימור לבנת נמנעו בהצבעה.

"רגע לא קל". נתניהו, ארכיון (חדשות 2)

נתניהו: "הרגע הזה אינו קל בשבילי"

"הרגע הזה אינו קל בשבילי, אינו קל לשרי הממשלה, ובייחוד הוא איננו קל למשפחות השכולות, שאני מבין ללבן", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום ההצבעה. "אבל יש רגעים שבהם צריך לקבל החלטות קשות לטובת המדינה וזהו אחד מהרגעים הללו".

"נשארו עשרות בכלא". אילוסטרציה (רויטרס)

בעקבות ההחלטה, הממשלה הסמיכה צוות שרים לשחרור האסירים. בראש הצוות יעמוד ראש הממשלה, וייקחו בו חלק שר הביטחון יעלון, שרת המשפטים לבני, השר לביטחון פנים אהרונוביץ' ושר המדע פרי. הוועדה תקבע בין היתר את זהותם של האסירים שישוחררו.

ברשות הפלסטינית בירכו על החלטת הממשלה. "נשארו רק כמה עשרות אסירים בבתי הכלא. זה טוב לנו וטוב לכם לשנות את האווירה ולסגור את התיק", אמר בכיר הרשות הפלסטינית, ג'יבריל רג'וב בראיון ל"שש עם עודד בן עמי". גם הממונה על המשא ומתן ברשות הפלסטינית סאיב עריקאת התייחס להחלטה וקרא: "נמשיך לעבוד לשחרור כל האסירים הפוליטיים שלנו".

סוגיית שחרור האסירים - הסיקור המלא:

אסיר שצפוי להשתחרר: "יהיו עוד אינתיפאדות"

"כל משפחה שנייה תהפוך לשכולה"

סערה במערכת הפוליטית: "עלולים לשחרר את רוצחי פוגל"

הממשלה אישרה: ישוחררו אסירים פלסטינים

נתניהו: "מבין ללב המשפחות, אבל דרושות החלטות קשות לטובת המדינה"

רה"מ במכתב לציבור: "ראשי ממשלה נדרשים להחלטות מנוגדות לדעת הקהל"

בנט נגד שחרור האסירים: "אות קלון למדינה"

ח"כ מירי רגב: "קלף המו"מ יוצר טרור ותקווה לרוצחים"

המשפחות השכולות מפגינות: "נתניהו מעודד טרור"

רה"מ ביקש: שחרור פולארד תמורת אסירים