חדירה מעזה: שני פלסטינים נתפסו באשכול

שני פלסטינים חדרו לשטח ישראל - ונתפסו סמוך לקיבוצים סופה וחולית שבמועצה האזורית אשכול. בכליהם של השניים נמצאו שלושה רימונים וסכין, הם הועברו לחקירת שב"כ

גבול עזה. ארכיון (חדשות 2)

במקביל להסלמה בגזרה הצפונית, אירוע ביטחוני חמור גם בדרום: הערב (חמישי) בוצעה חדירה של שני מחבלים פלסטינים מעזה לשטח המועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

שני החשודים, נתפסו סמוך לקיבוצים סופה וחולית שבמועצה - זאת לאחר שעברו את גדר המערכת. לאחר שנתפסו, התריעו השניים שיש בידיהם תחמושת, בבדיקה שערכו כוחות הנדסה של יחידת יהלו"ם נמצאו בכליהם שלושה רימונים וסכין.

לאחר האירוע, התבצעו בדיקות שונות בשטח - זאת על מנת לוודא שלא התבצעו חדירות נוספות לשטח ישראל. החדירה הערב מדגישה פעם נוספת את העירנות של הכוחות הנמצאים באזור, בימים שבהם העיניים מופנות דווקא לצפון.

אתמול בשעות הבוקר נהרגו שני חיילים צה"ל לאחר שפעילי חיזבאללה פתחו באש טילים לעבר כוח לא ממוגן שעבר במקום. האירוע הזה גרם לחשש כבד מפני אפשרות של הסלמה כבדה מול ארגון הטרור הלבנוני, שעסוק בימים אלה בלחימה דווקא בסוריה. בשלב זה נראה כי אף צד אינו מעוניין להבעיר שוב את השטח, למרות שרה"מ נתניהו התחייב כי האחראים לאירוע ישלמו את המחיר.