צפו: אלף צנחנים קופצים ממטוס

חטיבת הצנחנים קיימה תרגיל שכלל קפיצה ממטוס, הגעה לשטח כינוס ותקיפת אויב מדומה. "במציאות הישראלית, לתרגיל זה ערך רב בעצם ביצועו", אמר מפקד החטיבה, אל"מ אלעזר טולדנו. "עיניים רבות מביטות בנו"

נערכים לכל אפשרות: חטיבת הצנחנים של צה"ל קיימה אתמול (ד') תרגיל חטיבתי, שמטרתו שיפור כשירות הצניחה החטיבתית. במסגרת האימון תרגלו החיילים: צניחה לילית, זריזות מבצעית והפעלה של גדודי הסיור. בין היתר, התרגיל כלל צניחה של כאלף חיילים ממטוס והתקפת אויב מדומה בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נצא לתרגיל שבו נבחן את הכינוס החטיבתי בעומק שטח האויב", אמר מפקד החטיבה,  אלוף-משנה אליעזר טולדנו, בתדרוך החיילים טרם יציאתם לתרגיל. "במציאות הישראלית, לתרגיל זה ערך רב בעצם ביצועו". לדבריו, האפקטיביות של יכולת הצניחה של הלוחמים ברורה ו"אי אפשר לראות את הצבא בלעדיה".

הצנחנים בתרגיל (דובר צה"ל)

טולדנו ציין עוד כי עיניים רבות נשואות אל החטיבה בתרגיל. "נשואות אלינו עיני עם ישראל שחייב לדעת, שכשמדינת ישראל מחליטה - היא שולחת אלף לוחמים לעומק שטח האויב ברגע אחד".

הצנחנים בפעולה (דובר צה"ל)

"חטיבת הצנחנים, בייעודה", אמר אל"מ טולדנו, "צריכה לדעת להביא הרבה חיילים לעומק האויב, כך שברגע הינתן פקודה, נוכל לומר למפקדים - 'אנחנו מוכנים!' ולהגיע להיכן שצריכים אותנו בזמן הקצר ביותר".