נתניהו: "אירן עומדת מאחורי המתקפה בלבנון"

בתקרית הדמים אתמול בלבנון יש אשמה אחת על פי ראש הממשלה: אירן. נתניהו טען כי הפעולה בצפון בוצעה בהוראה ישירה של הממשל בטהרן. "זאת אותה אירן שמנסה להשיג הסכם באמצעות המעצמות שישאיר לה אפשרות להשיג נשק גרעיני ואנו מתנגדים להסכם זה בתקיפות. נגן על עצמנו מכל איום, קרוב ורחוק כאחד", אמר

ראש הממשלה נתניהו האשים היום (חמישי) את הממשל באירן באחריות לתקרית אתמול, שבה נהרגו שני חיילי צה"ל מירי טיל נ"ט בהר דב. "היא זו שמחמשת, מארגנת, מממנת ומשגרת את שליחי הטרור שלה בגבולותינו בצפון ובדרום", אמר בטקס לציון שנה למותו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אירן תומכת בטרור גם ברצועת עזה, כמה דקות מכאן, והיא זו שעומדת מאחורי המתקפה אלינו אתמול בלבנון", הוסיף. "זאת אותה אירן שמנסה להשיג הסכם באמצעות המעצמות, שישאיר לה אפשרות להשיג נשק גרעיני ואנו מתנגדים להסכם זה בתקיפות. נגן על עצמנו מכל איום, קרוב ורחוק כאחד".

ראש הממשלה ציטט מדבריו של שרון לאחר בחירתו של הנשיא מוחמד ח'תאמי ב-1997, נשיא שנחשב מתון, ואמר שהדברים ששרון אמר אז תקפים גם היום: "גם אלה שמכונים באירן מתונים מדברים במונחים של השמדת ישראל והעם היהודי. ישראל צריכה אמצעי מגן וכושר הרתעה, העולם צריך להפעיל על אירן לחץ כלכלי ומדיני".

הוא הוסיף כי הוא לא הסכים עם שרון על כל דבר, אבל על גישתו של שרון למשטר באירן הוא מעולם לא חלק.