ישראלי מואשם שחבר לאל-קאעידה

כתב אישום הוגש נגד צעיר תושב כפר יאסיף בצפון בגין הצטרפות לארגון ג'בת א-נוסרה, המשמש זרוע של אל-קאיעדה בסוריה. לפי כתב האישום, הוא נסע לטורקיה ומשם הסתנן לסוריה וחבר למורדים באסד. בין היתר, שימש כאחראי הלוגיסטיקה של הארגון

הנאשם בבית המשפט (שי שפירא)

עוד צעיר ישראלי מואשם כי חבר לארגוני הטרור הנלחמים בסוריה: כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד אמין אחמד סלאח צנובר, בן 24 מכפר יאסיף, שבו נטען כי הצטרף לארגון ג'בת א-נוסרה הנלחם בכוחות אסד בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי כתב האישום, בחודש יולי האחרון יצא הצעיר מישראל לטורקיה ומשם הסתנן לסוריה, "כדי להילחם באסד". במהלך שהותו בסוריה הוא שימש כאחראי הלוגיסטיקה של הארגון, עבר אימוני ירי ואף נלחם בצבא הסורי. לאחר שהות של כמה חודשים במדינה, החליט צנובר לחזור לישראל ועם נחיתתו בנתב"ג נעצר על ידי השב"כ.

מחקירתו עולה, כי לפני שחזר מחק את כל התכנים שהעלה לפייסבוק במהלך החודשים האחרונים, שכללו תמונות וסטטוסים התומכים באל קאעידה. הוא מואשם בעבירות של יציאה שלא כדין מהארץ, אימונים צבאיים אסורים, חברות בהתארגנות בלתי מותרת ושיבוש הליכי משפט.

עו"ד נמיר אדלבי

במהלך שהותו בסוריה ביצע הנאשם עבירת משמעת שבגינה הוכנס על ידי פעילי הארגון לתוך מערה למשך חמישה ימים. בשיחה עם כתבים בבית המשפט הוא אמר כי "סוריה היא מדינה מאד יפה". כנשאל על עונש המשמעת שהוטל עליו הוא החל לצחוק.

ארגון ג'בת א-נוסרה שבמסגרתו התאמן צנובר, הוא ארגון טרור שהוכרז לא מכבר על ידי מדינת ישראל כהתאחדות בלתי מותרת ופעילותו הוצאה מחוץ לחוק. הארגון הינו שלוחת אל-קאעידה הרשמית בסוריה החל מיוני 2013 וחלק ממשנתו ויעדיו הינם פגיעה במדינת ישראל.

עבר אימוני ירי. המורדים בסוריה (רויטרס)

עורך הדין נמיר אדלבי, המייצג את החשוד, מסר בתגובה לכתב האישום: "הנאשם יצא לסוריה ביוזמתו האישית ללא שום קשר לאנשים אחרים אשר שנחקרו ו/או נעצרו והוגש נגדם כתבי אישום בפרשיות אחרות. האיש הגיע כדי ליטול חלק נגד משטרו של אסד וללא שום קשר לפגיעה בביטחון המדינה. עצם העובדה שהוא חזר מצביעה על רצונו לחרטה".