דיווח: ראש המוסד ביקר באיחוד האמירויות

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, ערך לאחרונה ראש המוסד תמיר פרדו ביקור במפרץ הפרסי ונפגש עם שורה של בכירים. בין היתר לפי הדיווח הוא נועד עם יורש העצר האמיר מוחמד בן זייד ועם אישים ביטחוניים, בהם מוחמד דחלאן

כלי תקשורת ערביים מדווחים היום (ב') כי ראש המוסד תמיר פרדו ערך לפני מספר שבועות ביקור באיחוד האמירויות ונועד עם מספר בכירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי הדיווחים, שלא קיבלו כל אישור רשמי, נועד פרדו בין היתר עם יורש העצר, האמיר מוחמד בן זייד, ואישים ביטחוניים אחרים בהם גם מוחמד דחלאן, המתגורר בימים אלה בדובאי.

בחודש שעבר דיווח העיתון הטורקי "הורייאט" כי פרדו ביקר בחשאי באנקרה ונפגש עם ראש המודיעין הטורקי האקאן פידאן . על פי הדיווח, השניים דנו במצב בסוריה ובהשפעתה של אירן על מלחמת האזרחים המתחוללת במדינה.

הבכיר הטורקי ופרדו דנו גם בחיזוק שיתוף הפעולה המודיעיני בין אנקרה לירושלים. על פי הדיווח, השניים העבירו גם מידעים מודיעיניים שקשורים להשפעות ארגוני מודיעין ממדינות שכנות על טורקיה.

הביקור הנוכחי המדווח, נערך כשברקע חילופי השלטון במצרים והמשבר המתמשך בסוריה ואיתו החששות מזליגת נשק כימי לידי חיזבאללה. גם סוגיית הגרעין האירני ממשיכה להדאיג את ישראל, עם מעבר מושכות השלטון לידיו של רוחאני.