שגרה מתוחה: חודשו החפירות לאיתור מנהרות בצפון

אתמול הופסקו העבודות בזרעית בעקבות מתקפת הירי של חיזבאללה בגזרת הר דב, בה נהרגו קצין ולוחם. הבוקר החפירות התחדשו, מחשש להימצאותן של מנהרות טרור מתחת לבתי התושבים. במקביל, בצפון מנסים לחזור לשגרה

העבודות נמשכות בזרעית (עידן אבני)

פחות מיממה אחרי תקרית הירי בגזרת הר דב, בה נהרגו קצין ולוחם מחטיבת גבעתי, ועל רקע כוננות השיא שנרשמת בגבול הצפון מחשש למתקפה נוספת של חיזבאללה, התחדשו הבוקר (חמישי) החפירות ההנדסיות של צה"ל באזור מושב זרעית שבגליל המערבי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החפירות חודשו לאחר שהופסקו אתמול בעקבות ההסלמה בגבול הצפון. העבודות החלו על מנת לשלול אפשרות להימצאותן של מנהרות טרור באזור.

אתמול הבהירו בצה"ל כי "ישנם כוחות הנדסה שהגיעו ליישוב כדי לבחון את תלונות התושבים על חפירות‎". המבצע לאיתור המנהרות מתבצע בעקבות תלונות של תושבי הצפון במהלך צוק איתן כי הם חוששים שהיישובים שלהם הופכים למטרות עבור מנהרות טרור, הפעם של חיזבאללה.

בעקבות אותן תלונות החל צה"ל כבר בחודש ספטמבר האחרון לבצע פעולות בגבול לבנון, שמטרתן חיפוש ואיתור מנהרות שייתכן ונחפרו לכיוון ישראל. בצבא אמנם לא פירטו אודות הפעולות, אבל ציינו כי הם פועלים עם יחידות שונות ובאמצעים חדשים, שלא נוסו בגזרה הזאת קודם לכן. בחודשים האחרונים הושקעו 30 מיליון שקלים באמצעים טכנולוגיים לצורך איתור המנהרות בגבול הצפוני.

חלק מהפעולות האלו מגיעות בעקבות פניות של תושבי היישובים הסמוכים לגבול, שמדווחים על מבנים חדשים שצצו וקולות ששמעו באזור מגוריהם.

כוננות בגבול הצפון (AP)

כוננות בצפון, התושבים חוזרים לשגרה

בכל הפעולות שביצע הצבא עד עתה לא נמצאו עדויות לקיומן של מנהרות חדשות בגבול הצפון, אך למרות זאת האפשרות שמנהרות קיימות בשטח לא נשללת והצבא ממשיך בפעולות החיפוש בשטח.

בינתיים, מנסים תושבי הצפון לחזור לשגרה לאחר התקרית אתמול. היום ייפתח אתר החרמון למבקרים וגולשים בתיאום עם צה"ל, יחד עם אתרים נוספים שינסו לחזור לשגרה. בנוסף, כל מוסדות החינוך נפתחו הבוקר כסדרם בגליל העליון.

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז התייחס אמש למתיחות ופנה לתושבים המודאגים. "אתם יכולים להמשיך את חיי השגרה שלכם ולפעול בהתאם להנחיות הצבא", אמר אלמוז. "במידה ונצטרך בהמשך להחמיר או לנקוט צעדים נוספים אנחנו נדע לעדכן. החיים בפיקוד הצפון צריכים להימשך".