לאחר התקיפות: יום כיף לחיילים החרדים

בצל התקיפות האחרונות והקמפיינים נגד החיילים החרדים, בצה"ל יקיימו מחר יום כיף להם ולמשפחותיהם בחיפה. "נעשה קצת כיף אחרי התקיפות האחרונות", סיפר חייל חרדי. גורם צבאי: "יש לאירוע חשיבות רבה"

יום כיף לחיילים חרדים. ארכיון (יהונתן בן דוד, במחנה)

לאחר שבשבועות האחרונים היו מספר תקיפות של חיילים חרדים, ורבים מהם סיפרו על החשש להסתובב במדים ברחובות, צה"ל יקיים להם, לנשותיהם ולילדיהם יום כיף מחר (ב') במרכז הקונגרסים בחיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע, שיכלול בעיקר פעילויות לילדים עם ג'ימבורי ושירה, נחשב לשגרתי ומתקיים מדי תקופה מסוימת. "יש לכך חשיבות גדולה מאוד, זה חשוב להודות לחיילים החרדים ולמשפחותיהם, בעיקר אחרי האירועים האחרונים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם צבאי.

"אני מגיע יחד עם הילדים שלו לעשות קצת כיף, בהחלט הדיווחים האחרונים לא עשו לנו טוב. הפעם השקיעו הרבה מאוד כסף בשבילנו", סיפר לנו חייל חרדי שיגיע לאירוע. עם זאת, עלו טענות כי באירוע לא תתקיים הפרדה בין נשים לגברים, אך בצה"ל הבהירו כי היום אושר עם הסגל החרדי בצבא, וכי הכניסה לאירוע נפרדת לגמרי.

בצה"ל מנסים להתמודד עם המצב אליו נקלעו החיילים החרדים ופתחו בחודשים האחרונים "קו חם" לכל נושא. בצבא מציינים כי למרות הדיווחים האחרונים לא נפגעה המוטיבציה לגיוס בקרב החרדים, למרות שבעמותות גיוס חרדים סיפרו על ירידה בפניות.