חובש הומו ביחידה מובחרת באמ"ן הופלה בשל נטייתו?

חייל הומוסקסואל המשרת כחובש מרפאה ביחידה מובחרת באמ"ן ומוגדר מצטיין נתקל בתופעות הומופוביות מצד קצין במסלול הלוחמים, לאחר שהיה אמור לעבור לתפקיד שנמצא תחת פיקודו. "אין לי בעיה עם הומואים, אבל ייתכן והחיילים לא יירצו ממך טיפול", אמר לו. חבריו סיפרו: "הוא פגוע מאוד"

הופלה בשל נטייתו? ארכיון (דו"צ)

חייל הומוסקסואל המשרת כחובש מרפאה ביחידה מובחרת באגף המודיעין של צה"ל לא ישרת בתפקיד חובש פלוגתי במסלול הלוחמים. זאת, לאחר שמפקד המסלול ציין בפניו כי הוא חושש שהלוחמים לא ירצו שיטפל בהם. לאחר שביקש לפנות ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, מפקדיו "הורידו" אותו מזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל, שמצטיין בתפקידו מזה חצי שנה, היה אמור למונה לתפקיד החובש הפלוגתי בעקבות המלצת מפקדו, שהוא רופא היחידה. עם זאת, לאחר שמפקד מסלול הלוחמים שמע על כך, הגיעו לחייל שמועות על כך שלא רוצים אותו בתפקיד.

יום לאחר מכן, מפקד המסלול הגיע אליו וציין בפניו כי "אין לו בעיה עם הומוסקסואלים", אך כדאי שהוא לא ימלא את התפקיד מחשש ל"בעיות" עם חיילים אחרים בפלוגה.

החייל טען בפני חבריו ששוחחו עם חדשות 2 באינטרנט, כי לאחר מסע שכנועים הוא לא שלח את המכתב ליועצת הרמטכ"ל לענייני נשים. לדברי אחד מחבריו, הוא ימשיך בתפקידו "עם תחושת עלבון, פגיעה אישית ופספוס".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 באינטרנט: "צה"ל רואה חשיבות מן המעלה הראשונה ביחס שוויוני כלפי כלל משרתיו. שיבוצו של החובש בסגל הפיקוד ביחידה אושר ותואם על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים ביחידה יבוצע כמתוכנן".