סרן זיו שילון נפרד מחברו הטוב, רב-סרן יוחאי קלנגל: "היית עילוי, נשארנו חברים בנשמה"

לפני כשלוש שנים נפצע קשה סרן זיו שילון ממטען בכיסופים. אתמול הוא איבד את חברו הטוב ופקודו לשעבר, רב-סרן יוחאי קלנגל, שנהרג בתקרית בהר דב. "זה קשר שנמשך שש שנים - מהרגע שהיה חייל ועד שהפך למפקד פלוגה", אמר לחדשות 2 Online. "אין מילים שיתארו את הכאב". קלנגל יובא למנוחות היום ב-11:00 בהר הרצל

"היית עילוי, נשארנו חברים בנשמה"

"גרוע מזה לא יכול להיות; דיברנו רק לפני כמה ימים" - כך אמר אמש (רביעי) לחדשות 2 Online סרן זיו שילון, שנפצע קשה לפני כשלוש שנים מהתפוצצות מטען בכיסופים סמוך לרצועת עזה - ואף איבד את ידו. אתמול הוא קיבל את המרה שבבשורות על נפילתו של חברו הטוב ופקודו לשעבר בחטיבת גבעתי, רב-סרן יוחאי קלנגל - שנהרג הבוקר בתקרית בהר דב. "הוא היה ממש קרוב אליי. זה קשר שנמשך שש שנים. מהרגע שהיה חייל ועד שהפך למפקד פלוגה היינו ביחד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הבשורה הקשה קיבל שילון זמן קצר לאחר האירוע. "ידענו עוד לפני המשפחה", הוא אמר בעצב. "כל החברים הכי יקרים שלי זה משם".

בשל האירוע הטראגי, לא הגיע שילון לכנס השנתי של יד לבנים שהתקיים בטבריה שבו אמור היה לקחת חלק. אמש הוא ספד לקלנגל בעמוד הפייסבוק שלו: "המשפחה הקטנה שלנו, משפחת מסייעת 'צבר' - כואבים ובוכים", כתב שילון וצירף תמונה עם קלנגל בימים טובים יותר.

"הלב נמעך פנימה". שילון וקלנגל

"אין מילים שיתארו את הכאב שאנו חווים. מצאנו את עצמנו יושבים בבית ביחד בחוסר אונים ומתפללים שמישהו יעיר אותנו מחלום הבלהות. זה לא נתפס. עברנו ביחד כל כך הרבה".

"כשהתגייסתי לגבעתי הייתי מפקד כיתה. אז עוד היינו רחוקים יחסית אבל כבר אז דיברנו כסגל על אחד החיילים הטובים בפלוגה. כשהפכת למפקד כיתה במרץ 2009, היה מ"מ ג'ינג'י אחד שתמיד העריך את הפיקוד שלך וראה בך עילוי. כשיצאת לקצינים חשבתי שאין מתאים ממך!".

שניות אחרי התקרית בהר דב

קלנגל מקבל את אות הרמטכ"ל (דובר צה"ל)

"הלב שלי נמעך פנימה. הייתה לי הזכות להכיר חייל יקר ומפקד ענק"

שילון ממשיך ומפרט את אחוות הלוחמים שנרקמה בינו לבין קלנגל. "נשארנו חברים בנשמה. כל כך הרבה חוויות עוברות לי בראש, עכשיו כשהלב שלי נמעך פנימה. הייתה לי הזכות להכיר חייל יקר, מפקד ענק, חבר אדיר, אבא מדהים ומעל הכל בן אדם שאין שני לו. אהוב שלנו, נוח על משכבך בשלום".

במארב חיזבאללה הבוקר בהר דב נהרגו סרן יוחאי קלנגל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד "צבר" של גבעתי וסמל דור חיים ניני. סרן קלנגל הועלה לדרגת רב-סרן לאחר מותו, סמל ניני הועלה לדרגת סמל-ראשון.

סרן קלנגל, בן 25 מהיישוב הר גילה הסמוך לירושלים, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה בהיריון ותינוקת בת שנה. ביום העצמאות האחרון זכה לאות מצטיין הרמטכ"ל. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 11:00 בהר הרצל.

קלנגל מקבל את אות הרמטכ"ל (דובר צה"ל)

סמל דור חיים ניני, בן 20, התגורר במושב שתולים בדרום והניח אחריו זוג הורים. הוא יובא היום למנוחות בשעה 14:30 במקום מגוריו.