כך חיזבאללה מנסה לשקם מעמדו: תמונות מפקד החטיפה ה"חדשות" - כבר נחשפו

תמונות מפקד מבצע חטיפת החיילים גולדווסר ורגב ז"ל שהוצגו על ידי חיזבאללה כ"חדשות", נחשפו כבר בעבר במסגרת סרט תיעודי על הארגון. באמצעות הפרסום מנסה הארגון, שמצוי במצוקה, לשקם את מעמדו על רקע מעורבותו במלחמה הפנימית בסוריה

בארגון חיזבאללה כנראה זקוקים נואשות להישג תקשורתי - כנראה על רקע הסתבכותו במלחמת האזרחים בסוריה וגלישת העימות לתוך שטח לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במלאות שבע שנים למלחמת לבנון השנייה פרסם אמש (ש') ערוץ הטלוויזיה "אל-מנאר" של הארגון כתבה שלכאורה חושפת לראשונה את תמונותיו של מפקד המבצע ח'אלד בזי, המכונה חאג' קאסם, בשעת ההכנות.

אלא שבדיקה מעלה, כי לא מדובר בתמונות חדשות. הערוץ כבר פרסם אותן בעבר במסגרת סרט תיעודי שהופק לזכרו. כעת עושה רושם כי המצוקה נותנת את אותותיה במלאכת ההסברה של הארגון - מה שכבר נחשף בעבר מוצג מחדש כ"חשיפה", כדי לעורר התעניינות ולהסיט את תשומת הלב מהכישלון הצורב שחווה הארגון כעת, כתוצאה מהלחימה בסוריה.

רגב וגולדווסר ז"ל (חדשות 2)

לפני כשנה: פורסם תיעוד החטיפה

חטיפתם של גולדווסר ורגב היא שהביאה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה ב-14 ביולי 2006. לפני כשנה שידר ערוץ החדשות הלבנוני "אל-מייאדין" תיעוד של התקרית. בתמונות נראתה חוליית חיזבאללה, בפיקודו של עימאד מורנייה, חוצה את גדר הגבול ופותחת באש לעבר ההאמרים של צה"ל.

בתוך דקות ובמהלך חילופי האש נפגע ההאמר של גולדווסר ורגב, ואז מתועדת ההסתערות עליו. בשלב זה מוקפאת התמונה. מהתיעוד עולה עד כמה היה קל לחצות את גדר הגבול לתוך ישראל וכיצד בקלות הוציא חיזבאללה לפועל את פיגוע החטיפה הזה, שלדבריו תוכנן במשך שלושה חודשים.

בתמונות הקשות לצפייה נצפה כוח חיזבאללה חוצה את ה"שטח המת", כפי שהוגדר בישראל. בחיזבאללה אמרו שבארגון ידעו מראש שמבחינת ישראל מדובר בשטח קשה לתפעול. התברר שגם הג'יהאד האיסלמי היה מעורב בו - ואנשיו בחרו את שם הפעולה :"ההבטחה הנאמנה".