חיזבאללה חשף מפקד חטיפת גולדווסר ורגב

שבע שנים אחרי חטיפת החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב, פירסמה רשת "אל-מנאר" סרטון בו נראה לראשונה מפקד מבצע החטיפה, ח'אלד אל-בזלי. בסרטון אל-בזלי מתדרך את מחבלי חיזבאללה לפני הפעולה. ככל הנראה אותו מפקד נהרג לאחרונה

שבע שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה, פרסמה היום (א') רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" השייכת לארגון חיזבאללה סרטון ובו נראה לראשונה מי שפיקד על המבצע לחטיפת החיילים הישראלים - אהוד גולדווסר ואלדד רגב - ח'אלד אל-בזלי, המכונה גם אל-חאג' קאסם. ככל הנראה, אל-בזלי נהרג בעת האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראה אל-בזלי מתדרך את מחבלי חיזבאללה לפני הפעולה. לפני כשבוע אירע ניסיון פגיעה בדמות בכירה מארגון חיזבאללה. עד כה דווח כי אדם אחד נהרג ושניים עד ארבעה נוספים שנפצעו כתוצאה מפיצוץ מטען צד בציר ביירות-דמשק. לא ברור האם מדובר באל-באזלי.

רגב וגולדווסר (AP)

חטיפתם של גולדווסר ורגב היא שהביאה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה ב-14 ביולי 2006. לפני כשנה שידר ערוץ החדשות הלבנוני "אל-מייאדין" תיעוד של התקרית. בתמונות נראתה חוליית חיזבאללה, בפיקודו של עימאד מורנייה, חוצה את גדר הגבול ופותחת באש לעבר ההאמרים של צה"ל.

בתוך דקות ובמהלך חילופי האש נפגע ההאמר של גולדווסר ורגב, ואז מתועדת ההסתערות עליו. בשלב זה מוקפאת התמונה. מהתיעוד עולה עד כמה היה קל לחצות את גדר הגבול לתוך ישראל וכיצד בקלות הוציא חיזבאללה לפועל את פיגוע החטיפה הזה, שלדבריו תוכנן במשך שלושה חודשים.

בתמונות הקשות לצפייה נצפה כוח חיזבאללה חוצה את ה"שטח המת", כפי שהוגדר בישראל. בחיזבאללה אמרו שבארגון ידעו מראש שמבחינת ישראל מדובר בשטח קשה לתפעול. התברר שגם הג'יהאד האיסלמי היה מעורב בו - ואנשיו בחרו את שם הפעולה :"ההבטחה הנאמנה".