אוגוסט 2013: גידול במספר הלוחמות

גיוס אוגוסט 2013 מתחיל הבוקר, ודובר צה"ל מפרסם נתונים חדשים על המתגייסים למחזור זה. מההודעה עולה כי 92.6 אחוזים מהמשובצים מגיעים ליחידה שביקשו, ו- 42 אחוזים הביעו נכונות לשרת בחיל הרגלים. ירידה קלה במוטיבציה לשירות קרבי

גידול בגיוס נשים לצה"ל : בגיוס אוגוסט 2013 ליחידות השדה שיחל הבוקר (א') עתידים להתגייס לצה"ל בנות ובנים המיועדים לשירות קרבי ביחידות השדה, למערך תומכי הלחימה ולתפקידי מנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנתונים שפרסם דובר צה"ל עולה כי 92.6 אחוזים מהמשובצים ליחידות השדה שובצו לאחת משלוש העדיפויות הראשונות שלהם כפי שמילאו אותן בשאלון ההעדפה. כמו כן, 42.2 אחוזים מהמתגייסים הביעו נכונות לשרת ביחידות חיל-הרגלים השונות.

עם זאת, הנתונים מצביעים על ירידה במוטיבציה לשירות קרבי בקרב המתגייסים, זאת ביחס למחזור הגיוס המקביל אשתקד. 70% מהמתגייסים הביעו רצון להתגייס לקרבי, לעומת 72% באוגוסט הקודם. בגיוס האחרון, בחודש מרס, עמד השיעור הזה על 71%.

ומה לגבי מספר הלוחמות בצה"ל? בגיוס הנוכחי חל גידול בהיקף הלוחמות אל מול היקפן בגיוס אוגוסט אשתקד וזאת, בין היתר, כתוצאה מההחלטה על שינוי מודל גיוס נשים ללחימה והמרת גיבוש הלוחמות ליום איתור ייעודי בשילוב הרצאות מפי מפקדות וחיילות.

ראש אגף כוח האדם בצה"ל האלוף אורנה ברביבאי הסבירה על היתרון האנושי בצבא. "האתגרים הביטחוניים הנובעים בין היתר מאי היציבות באזורינו מחזקים את הצורך בצבא חזק המתבסס על יתרון אנושי בולט ומשמעותי", אמרה ברביבאי.

"כצבא העם, נותן צה"ל ביטוי לכלל מגזריה של החברה הישראלית במסגרתו, ומעניק לכולם הזדמנות שווה לתרום את חלקם ולהשפיע", אמרה ברביבאי, והוסיפה כי "הצבא מצפה מהמתגייסים ליטול על עצמם אתגרים ותפקידים משמעותיים ובאמצעותם להתפתח, להשפיע ולהירתם להגנת המדינה ולשירותיה".