אישום: פלסטיני הניח מטענים וירה לעבר טנקים של צה"ל

כתב אישום חמור הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, המייחס לוואלד אבו-רידה, תושב רצועת עזה, שורת עבירות ביטחון חמורות ביותר וביניהן הנחת מטענים באזור גדר הגבול עם ישראל ותכנון ליירט מטוסי צה"ל

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (ו') לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד וואל אבו-רידה, בגין עבירות ביטחון שביצע נגד ישראל. מכתב האישום נגדו עולה כי מיוחסות לו עבירות של ניסיון רצח ונשק. משנת 2003 היה חלק מגדודי חללי אל-אקצא. אבו רידה, תושב רצועת עזה, נאשם כי בעת שהיה פעיל בארגון הטרור ביצע ירי מכוון לעבר טנקים של צה"ל כדי להרוג חיילים, הנחת מטענים באזור גדר הגבול עם ישראל ותכנון ליירט מטוסי צה"ל. הוא נאשם עוד כי תכנן לחטוף חיילים במסגרת פיגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהאישומים נגדו עולה כי אבו-רידה עמד בראשם חולייה בארגון גדודי חללי אל-אקצה, ולאחר מכן עבר לג'יהאד האסלאמי, לפלוגת "סראיא אל-קודס" ולארגון "מגני אל אקצה" השייך לחמאס. על פי כתב האישום, נתקל אבו-רידה יחד עם חבריו לחולייה בעת מבצע "עופרת יצוקה" בטנקים של כוחות צה"ל וירו לעברם, ממרחק של כ-200 מטר, על מנת לגרום למותם של חיילי צה"ל, בכוונה לפגוע בביטחון המדינה.

"השתמש בנער בן 14 כמגן אנושי"

בסעיף שמייחס לו שימוש בנער כבן 14 כמגן אנושי נאמר כי בשנת 2004 "נשא הנאשם מטען חבלה במשקל 10 קילוגרמים לאזור פרדס. עם הגיעו למקום, הבחין בנער העובד את אדמת משפחתו במקום.על מנת שלא לעורר חשד ובכדי ליצור מצג ולפיו הם עובדים את האדמה בפרדס יחדיו - ביקש הנאשם מהנער שיתלווה אליו בעת ההליכה לאזור הטמנת המטען".

במהלך אחד מימי "עופרת יצוקה", כך מהאישום, "תכנן לפוצץ מטען חבלה על כוח סיור של צה"ל באמצעות מנגנון הפעלה מרחוק, בכדי לגרום למותם, באשר הם ישראלים". סעיפי האישום הרבים, הכוללים עבירות קשות ביותר נגד ביטחון מדינת ישראל, מגלמים בתוכם גם אישום שלפיו בשנת 2011 קיבל אבו-רידה חבית ובה 200 קילוגרמים של חומר נפץ  שאותה התבקש להניח באזור שבו עוברים טנקים של כוחות צה"ל - "כדי לגרום למותם".

כמו כן, הוא נאשם בגין יצירת קשר עם אדם אחר שממנו ביקש כי יעביר לידיו שלושה טילים: שניים מתוצרת מקומית ונוסף המשוגר באמצעות טלפון נייד.