לקראת המבצע בסיני: "נילחם עד הסוף"

שעות לפני המבצע המתוכנן לטיהור קיני טרור בסיני, פנה הנשיא הזמני עדלי מנסור לעם והבטיח להשיב את הביטחון. "גורמים מסויימים ניסו לגרור את מצרים לנתיב דמים", אמר, "נשיב היציבות"

טרם המבצע הצפוי בסיני, הבטיח הערב (ה') נשיא מצרים עדלי מנסור להשיב את הביטחון למדינה. "אנחנו בשלב קריטי, יש מי שרוצים לגרור אותנו אל כאוס, אנחנו רוצים להשיב את היציבות", קרא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון טליוויזיוני הצהיר מנסור כי לא ייתן למצרים לעבור דרך נתיב דמים. "יש מי שרוצים לגרור אותנו לנתיב הזה", ציין, "אנחנו נילחם לביטחון עד הסוף".

אחרי שורה של תקריות אלימות בחצי האי, צפוי הצבא המצרי לפתוח מחר במבצע נרחב נגד קבוצות הטרור שנקרא: "פתח 2". במבצע מבקש הצבא לטהר את קיני הטרור ולהביא להרגעת השטח.

יעלון: "האיומים לא פחתו, הם רק השתנו"

אל מול המבצע, התייחס היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בעקיפין לסוגיית ההפיכה במצרים ואירועי הדמים האחרונים בחצי האי סיני. "את מקומם של צבאות יתפסו בשנים הקרובות ארגוני טרור חמושים מכף רגל ועד ראש, וחסרי מעצורים - שינסו לפגוע בנו בטרור וברקטות", הזהיר שר הביטחון.

בטקס חנוכת רחוב על שמו של הרמטכ"ל לשעבר אמנון ליפקין שחק בגבעת שמואל, הוסיף יעלון ודיבר על היערכות צה"ל. "השינויים באזור מחייבים אותנו לשאול בכל בוקר מה השתנה ולהתאים את עצמנו", אמר, "שלא נטעה האיומים לא פחתו, הם רק השתנו והפכו להיות חמקמקים, מתוחכמים ומסוכנים מאוד".

לדבריו, ארגוני הטרור שייתפסו בשנים הקרובות את מקומם של הצבאות יאתגרו את צה"ל לאורך הגבולות.

בשנתיים האחרונות הפך אזור סיני למוקד המרכזי של קבוצות אסלאמיות קיצוניות, שניצלו את הוואקום לאחר הדחתו של הנשיא הקודם מובארק והשתלטו על האזור. כעת, לאחר הדחתו של הנשיא מוחמד מורסי, שבמהלך כהונתו שם לו למטרה להיאבק בקיצוניים שהשתלטו על חצי האי, גברו עוצמת ותדירות המתקפות.