לוחם שנפצע: "הרכב לידי קיבל טיל"

שבעה לוחמי צה"ל נפצעו בתקרית הירי אתמול בהר דב, לאחר שאנשי חיזבאללה שיגרו לפחות 5 טילי נ"ט מסוג "קורנט" לעבר שיירת רכבים של הצבא. אחד הלוחמים שיחזר את מה שראה: "אני הייתי עירני, הרכב שלידי קיבל טיל"

אחד הלוחמים שנפצע במארב חיזבאללה למרגלות הר דב, שיחזר ממיטתו בבית החולים את השתלשלות האירועים שהובילו למותם של קצין ולוחם מפגיעת טילי נ"ט על שיירה של צה"ל סמוך לכפר רג'ר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל סיפר כי הוא וחבריו היו באמצע נסיעה רגילה בציר המוביל לכניסה להר דב בעת הפגיעה, והבהיר כי לא היה מדובר בסיור מבצעי. הוא הוסיף כי במהלך הנסיעה נשמע ופיצוץ גדול שהפתיע את החיילים. כשנשאל האם איבד את ההכרה לאחר הפגיעה, השיב החייל כי הטיל לא פגע ברכב בו נסע, אלא ברכב הסמוך אליו. 

 

שבעה לוחמים נפצעו בתקרית

 

במארב חיזבאללה אתמול (רביעי) בהר דב נהרגו סרן יוחאי קלנגל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד צבר של גבעתי, וסמל דור חיים ניני. סרן קלנגל הועלה לדרגת רב-סרן לאחר מותו, סמל ניני הועלה לדרגת סמל-ראשון.

 

סרן קלנגל, בן 25 מהיישוב הר גילה הסמוך לירושלים, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה בהיריון ותינוקת בת שנה. ביום העצמאות האחרון זכה לאות מצטיין הרמטכ"ל. סמל דור חיים ניני, בן 20, התגורר במושב שתולים בדרום והניח אחריו זוג הורים. הוא יובא למנוחות מחר בשעה 14:30 במקום מגוריו.

הרכבים שנפגעו במארב

שבעה חיילים נוספים נפצעו במתקפה המשולבת שבה פתח חיזבאללה בגזרת הר דב. הם פונו לקבלת טיפול בבתי החולים ומצבם מוגדר קל-בינוני.