השירותים בבסיס התקלקלו - החייל הוכר כנכה צה"ל

שבועיים קשים עברו על חייל בבסיס הטכני בחיפה, כשהשירותים לא עבדו והוא נאלץ להתאפק ולעשות צרכיו מדי פעם בשקית. לאחרונה, הוא הוכר על ידי משרד הביטחון כנכה צה"ל, לאחר שהחל לסבול מטחורים ומפיסורה באופן כרוני

שירותים בבסיס צבאי. ארכיון (חדשות 2)

משרד הביטחון הכיר לאחרונה בחייל לשעבר כנכה צה"ל, לאחר שהחל לסבול מטחורים ומפיסורה (סדק בפי הטבעת) בגלל שהשירותים בבסיס שבו שירת לא היו תקינים במשך שבועיים. במהלך התקופה הוא "התאפק" לדבריו ועשה את צרכיו פעמים בודדות בשקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החייל גויס לצה"ל בשנת 2009 ונשלח לאחר טירונות לקורס בבסיס הטכני בחיפה. במהלך הקורס הוא נשאר שבת, כשבבסיס הייתה בעיה חמורה בשירותים. "במהלך 14 הימים הללו בהם נותרנו בבסיס, הייתה בעיה בצנרת, וכל הביוב עלה", כתב החייל בתצהיר ששלח למשרד הביטחון. "השירותים לא תוקנו ולפיכך המקום הפך ללא סטרילי, מה שלא אפשר לי ולחלק ניכר מחיילי הקורס לעשות צרכים בזוהמה שנוצרה".

החייל ציין בפנייתו כי במשך שבועיים נאלץ להתאפק מעשיית צרכים כמעט לחלוטין. "מדי פעם הייתי מוציא את חברי לקורס מהחדר והייתי עושה את צרכיי בשקית כי פחדתי", המשיך לתאר. "היה אסור, אבל נאלצתי לעשות זאת כי לא נותרה לי כל ברירה אחרת".

עו"ד אלי סבן (יח"צ)

סובל מכאבים שמקשים עליו ביום-יום

לאחר מכן הוא החל לסבול מכאבים עזים בפי הטבעת וכשפנה לרופא הבסיס נאמר לו כי ייתכן שיש לו טחורים. כיום הוא סובל מטחורים, פיסורה וכאבים שמקשים על תפקודו היום-יומי. "תנאים אלה הביאו אותו להימנעות ממושכת מיציאות, ובכך נוצרו התנאים להיווצרות הבעיה", ציין מומחה שבדק אותו.

עו"ד אלי סבן, שייצג את החייל אמר בתגובה כי "המקרה ממחיש מצב בו בעיות לוגיסטיות חמורות, גרמו לפרוץ מחלה אצל החייל, ששינתה את אורח חייו מהקצה אל הקצה. על מפקדים בצה"ל לגלות רגישות ותשומת לב גם בנושאים כאלה, למען שמירת בריאותם של החיילים".